koronavirusas

Vilnius, rugsėjo 15 d. (BNS). Susitrumpinti izoliacijos laiką gali tik tie iš paveiktų šalių atvykę žmonės, kuriems ji skirta nuo pirmadienio, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Teisės aktas taikomas nuo jo įsigaliojimo datos – rugsėjo 14 dienos“, – antradienį sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Tai, anot jos, reiškia, kad žmonėms, kuriems izoliacija skirta iki šios datos, saviizoliuotis turi 14 dienų.

J. Petravičienė pabrėžė, kad ši tvarka nėra taikoma Lietuvoje sąlytį su sergančiuoju turėjusiems žmonėms.

Pirmadienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymas, pagal kurį į Lietuvą atvykę ar grįžę asmenys, kuriems skirta dviejų savaičių izoliacija, po aštuonių dienų gali atlikti molekulinį (PGR) tyrimą COVID-19 ligai nustatyti. Jei gautas atsakymas atsakymas neigiamas, izoliacija sutrumpėja keturiomis dienomis – iki dešimties dienų vietoje 14.

Anot jos, taip pat grąžinta tvarka, pagal kurią iš užsienio atvykusiems ir izoliacijoje esantiems asmenims leidžiama išeiti pasivaikščioti.

„Jei žmonės nejaučia koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų, jaučiasi gerai, gali išeiti pasivaikščioti į lauką. Numatyta, kad nuo šiol jie gali nutolti ne toliau vieno kilometro atstumu nuo savo izoliavimosi vietos, tačiau jiems privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones“, – sakė J. Petravičienė.

„Jiems negalima kontaktuoti su žmonėmis, eiti į parduotuves, dalyvauti renginiuose“, – pridūrė NVSC atstovė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro antradienio duomenimis, izoliacijoje yra daugiau nei 8 tūkst. žmonių, tačiau į šį skaičių įtraukiami ir sergantieji, jų šiuo metu yra 1202.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].