San Fransiskas, rugpjūčio 13 d. („Interfax“-BNS). Amerikiečių „Reddit“, to paties pavadinimo interneto portalo savininkė, per naują finansavimo ratą pritraukė 410 mln. JAV dolerių ir buvo įvertinta 10 mlrd. JAV dolerių.

Tai reiškia, kad, palyginti su vasariu, kai bendrovė pritraukė finansavimą iš investuotojų už 500 mlrd. JAV dolerių, jos vertinimas padidėjo daugiau nei 50 proc. (nuo 6,5 mlrd. JAV dolerių).

Pagrindinė rugpjūčio mėnesio investavimo etapo dalyvė buvo ilgametė „Reddit“ investuotoja „Fidelity Investments“, rašo „The Wall Street Journal“.

„Reddit“ generalinis direktorius Steve’as Huffmanas (Stivas Hafmenas) pažymėjo, jog interneto portalo populiarumas auga nuo to laiko, kai jo forumas „WallStreetBets“, kuriame susidarė „GameStop“ ir daugelio kitų bendrovių akcijas pabranginęs judėjimas, atsidūrė dėmesio centre.

Šis epizodas „Reddit“ vartotojų ratą papildė keliais milijonais naujų vartotojų bei pritraukė naujų reklamos užsakovų, kurie yra pagrindinis bendrovės pajamų šaltinis, pažymėjo S. Huffmanas.

„Reddit“ ketina pasinaudoti kylančiu populiarumu ir tikisi gauti papildomo finansavimo iš naujų ir esamų investuotojų.

Praėjusį ketvirtį „Reddit“ pajamos iš reklamos pirmą kartą viršijo 100 mln. JAV dolerių ir beveik trigubai padidėjo lyginant su praėjusiais metais. Tuo pačiu metu įmonė išlieka nuostolinga.

Pasak S. Huffmano, „Reddit“ planuoja investuoti į veiklos plėtrą naujose rinkose, taip pat į savo produktų tobulinimą, įskaitant svetainės spartinimą.

„Reddit“, įkurta 2005 metais, yra žinoma kaip forumas, kuriame kiekvienas gali užduoti klausimą ir gauti atsakymą iš specialisto, įskaitant politikus ir įžymybes. Visgi šiemet forumas išgarsėjo kaip platforma, kurioje susirenka atskiri investuotojai, kad koordinuotų veiksmus dėl prekybos tam tikrais aktyvais.

Bendri tokių investuotojų veiksmai turėjo įtakos įvairių amerikiečių bendrovių akcijų kursui, taip pat, pavyzdžiui, sidabro kainų svyravimui.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].