Klaipėda

Vilnius, rugpjūčio 13 d. (BNS). Berbomų ir Ankerių giminės palikuonis vokietis Tilmanas Kroekeris (Krokeris) Mažosios Lietuvos istorijos muziejui ketvirtadienį padovanojo išskirtinių eksponatų – Prūsijos karalienės Luizės suknelės skiautes ir lagaminą istorinių dokumentų.

Kaip skelbia „Vakarų ekspresas“, karalienės Luizės suknelės skiautes T. Kroekeris į muziejų atgabeno specialioje stiklinėje dėžėje, tarp audinio ir kitų medžiagų. Pasak muziejininkų, auksu žvilganti suknelė greičiausiai buvo pasiūta iš tiulio, medžiaga puikiai išlaikyta.

Lagamine tarp dokumentų, kuriuos T. Kroekeris padovanojo muziejui, yra genealoginis jo šeimos ir tolimų giminių medis, močiutės, promočiutės ir tolimesnės giminės dienoraščiai, nuotraukų albumai, Ankerių ir Berbomų giminių kasdieniai užrašai, vokiškai užrašytos lietuviškos dainos, autentiški to meto spaudos leidiniai ir kiti dokumentai. Taip pat išsaugoti ir šeimų asmeniniai antspaudai iš vaško.

Pasak muziejininkės ir kolekcijų, rinkinių saugotojos Irenos Budginienės, T. Kroekerio atiduotus eksponatus muziejui peržiūrės speciali komisija, o vėliau jie bus nukreipti į pagrindinį fondą ir įtraukti į gaunamų eksponatų knygą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].