Šanchajus, gegužės 10 d. (AP-AFP-BNS). Rytų Kinijoje pirmadienį ieškoma leopardo, kartu su dar dviem didžiosiomis katėmis pabėgusio iš safario parko, o jų pasprukimas išprovokavo sujudimą internete, kur vartotojai dalinosi nuotraukomis ir vaizdo įrašais, kuriuose matyti, kaip šie gyvūnai klajoja netoliese esančiose arbatos plantacijose.

Tris leopardus, pasprukusius iš Hangdžou safario parko, gyventojai pastebėjo dar gegužės 1-ąją, sakė valstybinis laikraštis „Global Times“. Tačiau parko pareigūnai apie dingusias kates pranešė ir visuomenę perspėjo tik šeštadienį.

Du leopardus jau pavyko sugauti, jie jaučiasi gerai, sakė pareigūnai. Kol kas neaišku, kaip gyvūnams pavyko pasprukti.

Hangdžou miesto gyventojai penktadienį pranešė matę trečiąjį leopardą laisvėje.

Parkas pareiškė iškart nepadaręs viešo pareiškimo, nes norėjo išvengti panikos, tačiau interneto vartotojai užsipuolė administraciją už tai, kad ji leido gyvūnams pasprukti ir laiku neinformavęs visuomenės sukėlė pavojų gyventojams.

Vietos pareigūnai pirmadienį pranešė, kad sulaikyti penki su tuo parku susiję žmonės, įskaitant generalinį direktorių, ir kad policija pradėjo tirti incidentą.

Anot Kinijos žiniasklaidos, paieškos komanda sekė trečiąjį leopardą, pasitelkdama apmokytus šunis ir parasparnį, sekmadienį aptikus įtariamų didžiosios katės pėdsakų.

Safario parkas taip pat kritikuojamas dėl vienos iš pabėgusių kačių sugavimą vaizduojančio vaizdo įrašo. Jame matyti, kaip mažiausiai penki šunys pargriauna leopardą ant žemės ir kandžioja plėšrūnui kaklą, kol šis desperatiškai ginasi nagais.

Vėliau parkas išplatino nuotraukų, kuriose matomas į savo narvą sugrąžintas leopardas, tačiau daugelis socialinių tinklų vartotojų reiškė abejones dėl šių vaizdų autentiškumo ar jų padarymo datos.

Kinijos zoologijos sodai ir laukinės gamtos parkai dažnai sulaukia kritikos dėl baisių gyvūnų laikymo sąlygų ir aukų pareikalaujančių incidentų, dėl kurių kaltinama atsaini vadovybė.

Kinų valstybinė žiniasklaida 2017 metais pranešė, kad rytiniame Ningbo mieste tigras sudraskė laukinės gamtos parko lankytoją, jam patekus į aptvarą. Metais anksčiau viename Pekino parke tigrai sudraskė vieną moterį, o kitą sužeidė, joms išlipus iš savo automobilio.

Hangdžou parkas yra laikinai uždarytas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].