knyga

Vilnius, gegužės 3 d. (BNS). Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje rastos 70 senų knygų, ilgą laiką buvusių užrakintų viename iš čia esančių seifų.

Kaip rašo „Kauno diena“, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka nuo 1960-ųjų įsikūrusi Laisvės alėjoje, pastate, kuriame tarpukariu veikė brolių Jono ir Juozo Vailokaičių ūkio bankas. Nuo banko laikų bibliotekos patalpose išlikę du seifai. Vieno, mažesniojo, seifo keli skyreliai iki šiol buvo užrakinti, o rakto bibliotekininkai neturėjo.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės ir 96-ojo bibliotekos gimtadienio proga nuspręsta kartu su seifų meistru juos atverti.

Atidarius seifą, rasta 70 knygų, daugiausia jų išleista XIX a. prancūzų kalba. Seniausia seife rasta knyga veršiuko oda aptrauktais mediniais viršeliais išleista greičiausiai XVI-XVII a., o XVIII a. jau restauruota. Daugelio knygų viršeliai dekoruoti, kai kurių puslapiai paauksuoti, kelios knygos įrištos rankomis.

Tyrinėjant knygas ieškoma detalių, kurios galėtų atskleisti, kas ir kada knygas galėjo užrakinti seife. Jų būklė patenkinama ar gera.

Manoma, kad knygos seife užrakintos čia jau veikiant bibliotekai. Ateityje tikimasi knygas restauruoti ir paruošti jų ekspoziciją.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].