Priežastys, kodėl verta dar kartą apgalvoti katės auginimą namuose!

Kitaip nei šunys, katės nesaugo namų ir jų nereikia du kartus per dieną vesti į lauką. Jau seniai praėjo laikas, kai joms reikėjo gaudyti peles. Ar turėčiau auginti katę ir ką turėčiau žinoti prieš imdamasi žingsnio rūpintis kita būtybe?

katės

Kad būtų neapgalvota turėti kačiuką, daug nereikia, kad jis atsirastų namuose. Pažvelkite į mažą murkiantį padarėlį- ir jūs esate nelaisvėje. Šiandien kalbėsime apie 10 priežasčių, kurios gali tapti argumentu prieš katės atsiradimą ant jūsų durų slenksčio.

Katės yra nepriklausomos

Savybė, kuria ne visi gali pasigirti. Kitaip nei šuo, katė nėra emociškai prisirišusi prie savo savininko. Naminėms katėms nereikia socialinių kontaktų. Šio gyvūno negalima bet kada suspausti ir glostyti, jei jis to nenori. Priešingu atveju jis tikrai jus apdraskys.

katės

Katės maištauja

Šunų savininkams patariama praeiti bendrą mokymo kursą. Jei šuo pasirinko tokį kursą, jį galima nuraminti viena komanda. Jei katė nusprendė sugadinti viską savo kelyje, vis tiek turėsite stengtis. Vykdykite instrukcijas – tai nėra skirta katėms, jas galima nuraminti tik meiliu žodžiu ir skaniu maistu.

Jautrios katės

Būtina atidžiai stebėti, ką katė valgo. Jos greitai pripranta prie sauso maisto, todėl labai svarbu pasirinkti subalansuotą maistą, kad katė neturėtų sveikatos problemų. Taip pat reikia nuolat įsitikinti, kad katė visada turi švaraus vandens dubenyje.

katės

Ilgas gyvenimas

Jei tinkamai pasirūpinsite savo augintiniu, katė gali gyventi iki dvidešimties metų ar net ilgiau. Per tą laiką katė tampa šeimos nariu, o jo pasitraukimas iš gyvenimo savininkams visada būna skausmingas.

Papildomos išlaidos

Jei katė nėra įpratusi valgyti košės, turėsite skirti nemažą sumą kokybiškam kačių maistui, kačių kraikui, žaislams, reguliarioms kelionėms pas veterinarą. Katės turinys savininkui kainuoja apie 40–100 dolerių per mėnesį.

katės

Katės yra kerštingos

Nors zoopsichologai tvirtina, kad katės neturi ilgalaikės atminties, yra daugybė šeimininkų, kurie užtikrintai paneigs šį faktą. Čia jūs nuvijote katę nuo stalo, o po kelių minučių ji sugadins jūsų sofą. Sutapimas?

Kailis visur

Katė miega ir žaidžia kur nori. Kailis gulės ne tik ant grindų, bet ir ant lovos, ant drabužių ir net ant lėkštės. Be to, kad lipnus drabužių volelis taps geriausiu jūsų draugu, dažnai turėsite išvalyti katės kraiko dėžutę. Jei to nepadarysite, bute atsiranda būdingas kvapas, prie kurio savininkas bėgant laikui pripranta, tačiau svečiai jį aiškiai jaučia.

katės

Katės yra aktyvios

Viskas, kas yra ant stalo, palangės ar naktinio stalo, gali būti paimta. Kai namuose priglaudėte katę, turite prisiminti, kad maistas ir vertybės turi būti paslėpti, nes priešingu atveju galite su jomis atsisveikinti. Dažnas dalykas kačių savininkams: suplėšyti tapetai, užuolaidos su kabliukais (ir visais drabužiais), sudaužyti indai.

Jie elgiasi šiurkščiai

Net pati meiliausia katė yra baisi supykusi. Jis tikrai subraižys ar įkas ranką, kuri liečia pilvą. Taip pat ji gali netyčia sužeisti savininką aktyvaus žaidimo metu arba lipdama kojomis ant rankų.

katės

Meilė vienai vietai

Kelioms dienoms, kai katė lieka namuose, labai sunku išeiti. Pirmiausia reikia paprašyti, kad kažkas prižiūrėtų gyvūną. Antra, persikelti į kitą miestą ar šalį yra daug sunkiau, juolab kad katės nemėgsta nepažįstamų žmonių ir naujų vietų.

Žinoma, jūs galite nekreipti dėmesio į visas šias smulkmenas gyvenime, kai jūsų švelniausia katė nudžiugina. Jos spinduliuoja šilumą ir ramina, sukuria jaukumą ir netgi gražiai elgiasi su savo šeimininkais.

Katės yra labai protingos, jos jaučia grėsmę ir netgi gali išgelbėti žmogaus gyvybę. Katė jūsų nemylės tik todėl, kad davėte jai namus ir maistą, reikia užsitarnauti meilę. Jei katė jumis pasitikėjo, tada tai yra visam gyvenimui. Katės mus moko pagarbos, atsakomybės, rūpesčio.

katės

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].