Kokius genetinius bruožus vaikai paveldės iš mamos, o kuriuos - iš tėčio?

Gamta nutarė, kad vaikai paveldi genus iš mamos ir tėčio, tačiau tam tikras vyraujančias savybes jis įgauna tik iš savo tėčio, kitas iš mamos. Kokius intelektualinius ir išorinius duomenis dukros ir sūnūs paveldi iš tėvų?

Mes visi vienu metu biologijos pamokose mokykloje susipažinome su genetika. Ir atsimename keletą šio įdomaus ir reikalingo mokslo pagrindų. Šiandien mes kalbame apie paveldimumo paslaptis. Ar įmanoma padaryti daugiau ar mažiau patikimą prognozę, koks bus jūsų kūdikio intelektas ir išvaizda? Kokias savybes jis paveldės iš savo motinos, o kurias – iš tėvo? Pasirodo, daug kas priklauso nuo negimusio vaiko lyties. Jei tėvas yra genijus, jo sūnus toks nebus

Žinoma, gamta yra išdėstyta taip, kad vaikas paveldi ir motinos, ir tėvo genus, tačiau tam tikras vyraujančias savybes jis įgauna tik iš savo tėčio.

vaikai

Genetinės savybės ir išvaizdos savybės, kurias vaikai paveldėjo iš savo tėvų:

1. Širdies problemos.

Lesterio universiteto specialistai atlikdami savo tyrimus padarė tokią išvadą. Vyrai, turintys tam tikrą chromosomą, beveik 50% dažniau serga ligomis, susijusiomis su vainikinėmis arterijomis (ligos esmė – silpnėja deguonies tiekimas į širdį). Šią problemą gali paveldėti sūnūs.

2. Psichikos sutrikimai.

Tarp psichinių ligų, kurias vyrai perduoda vaikams, yra šizofrenija ir hiperaktyvumo dėmesio sutrikimas (ADHD). Kuo vyresnis tėvas, tuo didesnė rizika, nes bėgant metams vyrų DNR lemia mutaciją. Moterys gimsta su tam tikru kiaušinėlių rinkiniu, o jų DNR nesikeičia visą gyvenimą.

3. Dideli dantys

Vyrų, atsakingų už dantų ir žandikaulio konfigūraciją, genai yra aktyvesni nei moterų. Nuo tėčio vaikas gali „gauti“ ne tik nelygius dantis, bet ir ploną dantų emalį.

4. Su gimdymu susijusi problema.

Mokslininkai teigia, kad žema spermos kokybė gali būti genetinė problema. Jei vaikas gimė atlikus IVF procedūrą, greičiausiai jis taip pat bus nevaisingas.

5. Negimusio vaiko lytis.

Numatyti negimusio vaiko lytį įmanoma ištyrus tėvo genealoginį medį. Jei sperma turi X chromosomą, tada kartu su motinos X chromosoma gims vaikas (mergaitė). Jei Y-chromosoma yra įterpta į spermą, gims vyriškas vaikas (berniukas).

6. Negimusio vaiko akių spalva.

Kadangi vyro genai dominuoja prieš moters genus, dažniausiai vaiko veido bruožai ir akių spalva bus kaip jo tėčio.

7. Negimusio vaiko augimas.

Vaiko augimas priklauso nuo tėvo genų. Aukšti tėvai paprastai turi aukštus vaikus.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].