Kilimas ant sienos. Kodėl anksčiau jis buvo visuose namuose?

Kilimas ant sienos yra atgyvena, kuri anksčiau būdavo kiekvienuose namuose. Sužinokite, kodėl tai buvo gera idėja ir visi ja naudojosi.

Kilimas ant sienos

Dabar daugelis nesupranta, kodėl buvo pakabinti kilimai ant sienos. Kilimas ant grindų taip pat dažnai prižiūrimas paprastai, nes kilimas ant sienos reikalauja daug laiko ir pastangų jį prižiūrint.

Kilimas ant sienos

Kodėl jie anksčiau buvo tokie populiarūs?

1. Taupymas

Kaip žinote, daugelio dalykų buvo labai sunku gauti. Pavyzdžiui, geros kokybės tapetų. Todėl žmonės sugalvojo pakabinti kilimus ir uždengti sienas, kad jos būtų gražesnės. Dabar vis dažniau pastebima tendencija grįžti prie kuklių nebrangių tapetų.

Kilimas ant sienos

Daugeliui žmonių patinka paprasčiausiai baltos sienos, kurios gerai dera su bet kokiais dekoro elementais ir baldais. Idealiausia naudoti plaunamus dažus.

2. Prestižas

Kokybiški importuoti kilimai buvo laikomi prestižiniais. Jie parodo namo ar buto savininko statusą. Butas su kilimu ant sienos tikrai liudijo apie didelę gerovę ir gerus ryšius.

3. Puošyba

Kilimas ant sienos

Daugelis gerai prisimena, kokios kreivos sienos būdavo namuose. Ištaisyti visas šias architektūrines klaidas yra gana brangu. Tačiau pakabinti kilimą reikia vos kelių minučių. Ir uždenkite skylę sienoje, ar paslėpti senus tapetus… Kilimas buvo tikra buto puošmena.

Toks dalykas buvo laikomas brangia ir prestižine dovana, o kartais net paveldėta. Žinoma, jie norėjo tokius kilimus pakabinti matomiausioje vietoje.

4. Izoliacija

Kilimas ant sienos

Garso izoliacija buvo labai svarbi, nes senų butų sienos buvo labai plonos. Taip pat kilimai puikiai tiko šilumos izoliacijai. Štai kodėl buvo praktikuojama kabinti kilimus ant sienos miegamuosiuose.

Žinoma, dauguma šių priežasčių jau yra visiškai nesvarbios. Kilimai surenka dulkes, juos labai sunku išvalyti. Ir dar daugiau, tai taikoma dideliems senojo formato kilimams. Net galingiausi dulkių siurbliai negali išgelbėti šių praeities šedevrų nuo metų dulkių ir šiukšlių.

Kilimas ant sienos

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].