Šių faktų jūs nežinojote! Taigi, jei nesilaikysite nurodytų taisyklių, kaip naudoti, ausų krapštukus, patirsite daug neigiamų pasekmių.

Kodėl ausų krapštukai yra pavojingi?

Visų pirma, ausyje yra daug nervų galūnių, todėl jaučiate skausmą ir diskomfortą, jei dirginsite ausyje per giliai.

Antra, ausies kanalas yra padengtas tam tikro aliejaus sluoksniu, o tai reiškia, kad jei naudosite per daug jėgos, neturėsite ausų apsaugos nuo vėžio.

Trečia, jei jūs krapštuką naudosite, taip giliai, gali atsirasti sužeidimai ar net randai, kurie sukels daugiau komplikacijų. Kai kuriais atvejais pasekmės negali būti prognozuojamos.

Saugokitės ausų krapštukų!

31-erių metų britas buvo išvežtas į ligoninę po naudojimosi ausų krapštuku. Jis buvo su patinusiomis ausimis.  Jam pasireiškė vėžio simptomai. Vėliau jo dingusi atmintis po truputį grįžo ir jis prisiminė artimųjų vardus.

Bet prasidėjo ausies uždegimas ir jis neteko klausos. Pirmiau minėti atvejai paprastai nutinka pagyvenusiems žmonėms. Taip pat, sergantiems cukriniu diabetu ar  turintiems silpną imunitetą. Tai labai pavojinga.

Galima teigti, kad ausų uždegimas yra vėžio ar uždegimo tipas ir dažniausiai tai nutinka žmonėms, esant nuolat drėgnoje aplinkoje. Yra dar vienas veiksnys, sukeliantis ligą.

Patikrinimo metu ausies kanalas buvo pažeistas ir ten prasidėjęs uždegimas, kuris persidavė ir į kaulus. Po kelių gydymo savaičių paciento būklė pagerėjo ir uždegimas pradėjo mažėti. Tačiau prireikė 10 savaičių gydymui užbaigti.

Tai nėra vienintelis pavyzdys. Taip pat galima paminėti žmogų, kuris po prausimosi, naudojosi ausų krapštuku, kuris užstrigo ausyje. Jis dvejus metus gyveno nežinodamas to, o sužinojo tik tuomet, kai dėl suprastėjusios klausos kreipėsi į gydytojus.

Ausų krapštukų vartotojams rekomenduojama tinkamai naudoti juos, pagal paskirtį ir kuo atsargiau.

Kaip valyti ausis, nenaudojant ausų krapštukų?

Nieko nenaudokite, nepamirškite, kad turite valyti ausies kriauklę, o ne giliau. Nenaudokite ausų krapštukų:  Užtenka išvalyti naudojant pirštą ar rankšluostį arba naudokite ausies kištukus.

Geriausias laikas yra po dušo, nes karštas vanduo suminkština ausies sierą.

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].