Dažniausiai visada yra kažkas, ko nenorėtume, bet turėtume daryti. Tačiau žmogus turi įprotį viską atidėti vėlesniam laikui ar išvengti tam tikrų veiksmų. 

Problema yra tinginystė, ją nugalėti labai sunku. Tačiau norint padidinti našumą ir neatidėlioti visko, pakanka naudoti dviejų minučių taisyklę.

Čia ir dabar

Gana paprastas principas yra tas, kad jei darbas užtrunka mažiau nei dvi minutes, tai galite padaryti dabar.

Pavyzdžiui, po pietų galite iš karto suplauti lėkštę, išmesti šiukšles, parašyti laišką,nuvalyti stalą, paskambinti.

Kasdienių dalykų, kurie užtrunka kelias minutes, sąrašas yra tikrai didžiulis. Svarbu nepamiršti, užuot „padarysiu vėliau“, pasakyti sau: „Tai užtruks tik dvi minutes“.

Etapai

Jei užduočiai atlikti prireikia daugiau nei dviejų minučių, kuri paprastai atidėta vėlesniam laikui, galite ją suskaidyti į kelis etapus. 

Pvz., Turite parašyti ataskaitą arba referatą ir akivaizdu, kad negalite to padaryti per kelias minutes.

Bet pirmiausia galite skirti šiek tiek laiko informacijos paieškai, tada organizuoti tyrimą, padaryti įvadą, apgalvoti pabaigą, atsiųsti ataskaitą. 

Tas pats pasakytina apie daugelį problemų, net ir mokantis užsienio kalbos. Svarbiausia – pradėti, išsiugdyti įprotį, tada viskas vyks greičiau.

Realybė

Kai skaitote tekstą, dviejų minučių taisyklė atrodo gana paprasta, tačiau ji veikia ir realiame gyvenime. 

Dėl savo paprastumo sunku jos nepaisyti. Dvi minutės – per tą laiką galite padaryti apšilimą, pradėti skaityti knygą ar net rašyti.

Taisyklės prasmė yra priversti save veikti, nes po to lengviau judėti tikslo link.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].