5 dalykai, kuriuos tiesiog myli kiekvieno žmogaus smegenys

Smegenys yra unikalus žmogaus kūno organas. Tai dar nėra iki galo suprantama. Tačiau mokslininkai nustatė, kada „kompiuteris“, kontroliuojantis mūsų kūną ir protą, yra laimingas. Džiaugsmo hormonų gamyba padidina darbo efektyvumą ir padeda išlaikyti teigiamą požiūrį į gyvenimą

Taigi, žmogaus smegenys labiausiai myli:

1. Poilsis ir miegas. 

Miego metu kūnas visiškai atsipalaiduoja. Nakties miego metu smegenys ilsisi, atsigauna ir išvalo visus toksinus, kurie susikaupė per visą dieną. Sveikas 7–9 valandų miegas prisideda prie gerovės, nes visos sistemos atsipalaidavo ir sukaupė energijos veiklai. Miego trūkumas veikia visą organizmą. Visų pirma, tai padidina Alzheimerio ir Parkinsono ligų išsivystymo tikimybę.

smegenys

2. Judėjimas ir vaikščiojimas grynu oru. 

Deguonis yra būtinas gerai smegenų funkcijai. Kai vaikštome po gamtą, padidėja medžiagų apykaita, padidėja smegenų kraujotaka, visas kūnas yra prisotintas deguonies. Mąstyti gryname ore yra daug paprasčiau ir maloniau. Išeikite į sunkius žygius. Visos problemos bus išspręstos daug greičiau.

3. Stabilumas. 

Pakeitus įprastą dalykų tvarką, smegenims kyla tikras stresas. Kai įgyji naują įprotį, sukuriami nauji neuroniniai ryšiai. O norint juos pastatyti reikia daug energijos, kurios kūnas tikrai nenori dalintis.

Bet kartais naudinga organizuoti „drebulius“, kad smegenys dirbtų. Tai gali būti elementarūs dalykai: naujas kelias pakeliui į darbą, neįprasta vieta pietų pertraukai, dantų valymas kita ranka. Naujos užduotys stimuliuoja smegenis, jas atnaujina ir „pumpuoja“.

4. Teisinga mityba. 

Mes valgome norėdami gyventi, o ne atvirkščiai. Kad smegenys veiktų tinkamai, neapkraukite virškinimo sistemos šlamštu. Naudingi ir paprasti produktai geriau įsisavinami ir suteikia lengvumo visam kūnui.

5. Mėgaukitės gyvenimu. 

Teigiamos emocijos yra būtinos smegenims. Būtinai įgykite įproti mėgautis sau naudingomis smulkmenomis. Putų vonia po sunkios darbo dienos, kaklo masažas, mėgstama muzika, kelionė į restoraną, malonūs pirkiniai – viskas, kas gali sukelti šypseną ir serotonino gamybą. Toks teigiamas krūvis pagerins jūsų pasirodymą.

Žmogaus smegenys yra tikras lobis. Jos gali būti pavargę dėl nuolatinės streso būsenos, tačiau ateityje tai tikrai paveiks jų būklę. Klausykite savo kūno ir jo reakcijų, treniruokitės ir prižiūrėkite smegenis.

smegenys

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].