Mes, gyvūnų mylėtojai, negalime tiesiog stebėti, kai netinkamai elgiamasi su bejėgiais padarėliais. Vargšas mažasis kumeliukas, vardu Barney,  buvo rastas šiukšlių krūvoje. Gyvūnas buvo labai apleistas ir išsekęs. Gyvūnų mylėtojai buvo įspėti apie jo buvimo vietą, todėl nedelsiant buvo pradėta gelbėjimo operacija. Žemėje yra milijardai žmonių ir dar daugiau gyvūnų. Dauguma gyvūnų gyvena laukinėje gamtoje, atokiau nuo žmonių, kur gali gyventi visavertį gyvenimą.

REKLAMA

Vis dėlto, ne visi gyvūnai gali išgyventi natūralioje gamtoje. Kai kuriems jų yra reikalinga nuolatinė žmogaus priežiūra. Ūkiuose galime pamatyti įvairius laisvai lakstančius gyvūnus: arklius, karves, vištas, avis, o savo namuose auginame šunis, kates ir kitus naminius gyvūnėlius. Taip, daugumai mūsų rūpinimasis savo mylimais augintiniais atrodo kaip savaime suprantamas dalykas. Jie mums duoda tiek daug, ir nieko neprašo mainais. Jie gali būti didžiausia mūsų  paguoda, kai jaučiamės blogai. Jie būna kartu su mumis ir tada, kai mums linksma, ir tada, kai liūdime. Vis dėlto, yra ir tokių gyvūnų, kurie nuo pat savo gyvenimo pradžios patiria, kokie žiaurūs ir beširdžiai gali būti žmonės.

REKLAMA

Kumeliukas buvo rastas tarp šiukšlių

Kumeliukas, vardu Barney, puikiai žino, kokie pikti ir šalti gali būti žmonės. Jis buvo rastas tarp šiukšlių. Jam tebuvo penki mėnesiai, kai vieną 2022 m. gruodžio mėnesio dieną jis buvo surastas. Kumeliukas buvo labai išsekęs. Jo kūnas buvo nusėtas įpjovimais ir įbrėžimais. Gyvūnų mylėtojai iš „Redwings Horse Sanctuary“ (Eseksas, Anglija) buvo greitai iškviesti į įvykio vietą padėti vargšui Barney. Gyvūnas buvo toks išsekęs, kad buvo arti mirties slenksčio. Laimei, gyvūnų gelbėtojai pasirodė pačiu laiku.

REKLAMA

Vargšas kumeliukas buvo sužalotas ir sušalęs, todėl pirmiausia reikėjo jį sušildyti. Gyvūnų mylėtojai padarė viską, kad vargšas gyvūnas kuo greičiau sušiltų. Tik po kurio laiko pavyko jį pastatyti ant kojų ir įkelti į transporto priemonę. Barney buvo skubiai nugabentas pas artimiausią veterinarijos gydytoją, kur jam buvo atliktos būtinos procedūros. „Kai jis buvo rastas, mažasis Barney buvo labai blogos būklės. Bijojome, kad jo gyvenimas baigsis tragiškai“, – sako Jo Franklinas iš „Redwings Horse Sanctuary“. „Jis gulėjo apsivertęs aukštyn kojom šiukšlių  krūvoje, iš dalies uždengtas senu čiužiniu“.

Veterinarai išgelbėjo Barney gyvybę

REKLAMA

Barney pas veterinarus išbuvo dvi savaites, kol galiausiai galėjo palikti kliniką. Nors kumeliuko sveikata pagerėjo, tačiau jis nesijautė pakankamai gerai. Barney buvo labai prislėgtas ir liūdnas. Gyvūnų mylėtojai darė viską, kad jį nudžiugintų, tačiau jam buvo sunku pasitikėti žmonėmis. Jis buvo išgelbėtas, tačiau žaizda širdyje dėl buvusių šeimininkų išdavystės ilgai neužgijo. Žinoma, gyvūnų mylėtojai nepasidavė. Jie žinojo, kad Barney reikia duoti laiko ir erdvės, jog jis vėl galėtų pajusti meilę ir pasitikėjimą. Gyvūnų mylėtojai norėjo, kad jis ir vėl pradėtų tikėti žmonėmis.

Transformacija

REKLAMA

Kiekvieną dieną gyvūno gelbėtojai turėjo įrodyti, kad jo nepaliks, ir Barney tapo jų draugu. „Jo kairiajame klube buvo užkrėsta žaizda, kurią reikėjo operuoti. Reikėjo pašalinti negyvą audinį  ir kasdien perrišti tvarstį“, – sako Jo. Barney buvo labai liesas. Jo mažas kūnas per tokį trumpą laiką tiek daug ištvėrė… Laimei, Barney būklę gyvūnų gelbėtojai stebėjo labai akylai, todėl laikui bėgant jo būklė ėmė gerėti. Savaitė po savaitės Barney tapo vis tvirtesnis ir tvirtesnis. Gyvūnų mylėtojai pasirūpino jo žaizdomis, kurios laikui bėgant ėmė gyti. Barney transformacija buvo tiesiog nuostabi.

Štai kaip šiandien atrodo Barney

REKLAMA

Šiandien, praėjus kuriam laikui po širdį draskančios Barney tragedijos, jį sunku atpažinti.

Barney dabar yra išdidus kumeliukas, kuris labai džiaugiasi galėdamas leisti laiką su savo geriausiais draugais.

REKLAMA

Gyvūnų gelbėtojai pasidalino nuotraukomis, kuriose galime pamatyti, kaip Barney atrodo šiandien. Tokia kumeliuko transformacija gali ištirpdyti net ir pačias šalčiausias širdis.

Panašu, kad Barney atgavo gyvenimo džiaugsmą ir smagiai leidžia laiką.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].