Ar siųsti senyvo amžiaus tėvus į globos namus? Daugeliui iškylanti dilema

Moralės normos ir įstatymai įpareigoja tėvus rūpintis savo vaiku iki jo pilnametystės. Tačiau nėra įstatymo, kuris įpareigotų vaikus pasirūpinti ir tėvais.

Sprendimą prižiūrėti pagyvenusią mamą ar tėtį jaunas žmogus priima savarankiškai, remdamasis savo gyvenimo vertybėmis ir atsižvelgdamas į praktines galimybes.

Kas teisus: tas, kuris aukoja savo darbą ir asmeninį gyvenimą tam, kad nuolat būtų šalia tėvų, ar tas, kuris padeda pensininkui surasdamas vietą slaugos namuose?

tėvus

Manoma, kad vaikai turėtų rūpintis savo tėvais taip pat, kaip tėvai rūpinosi vaikais, kai jie buvo maži. Paanalizuokime: motinystės atostogos trunka daugiausia trejus metus, tada vaikas arba eina į darželį, arba lieka su aukle, o tada eina į mokyklą. Tačiau pensininkui reikia artimų giminaičių daugiau nei trejus metus.

Rūpinimasis pensininku apima privalomą medicininės priežiūros teikimą. Jaunos motinos dėl mažamečio vaiko dažniausiai skambina gydytojui. Bet tada, kai jie sensta, dėl tam tikrų priežasčių iš savo vaiko tikisi priešingai: kad jis taptų kompetentingas sveikatos klausimais ir pats gydytu sunkias ar lėtines ligas.

Net nesuvokdami, kad savarankiškas gydymas gali kainuoti jų gyvybę. Jie prisimena, kaip atidavė vaikus į auklių ir slaugytojų rankas, patys ėjo į darbą, tačiau kai jiems dabar siūloma slaugytoja, jie atsisako.

SLAUGOS NAMŲ IDĖJA

Pažvelkime į užsienio šalyse surinktą statistiką. Pavyzdžiui, JAV tik 3% vyresnio amžiaus amerikiečių gyvena slaugos namuose. Tai įrodė 2010 m. Atliktas surašymas.

Didžioji dalis vienišų senų ir senų Amerikos moterų renkasi priežiūrą namuose, tam skirdami lėšų. Iš pradžių į globos namus jie reaguoja lygiai taip pat, kaip vaikai į darželį.

Pasak ekspertų, 2007 m. 12 milijonams amerikiečių reikėjo ilgalaikės pagalbos. Apie 63% jų buvo vyresni nei 65 metų, kiti buvo jaunesni.

tėvus

JIEMS REIKĖJO ŠIOS PAGALBOS IR PASLAUGŲ.

  1. Kvalifikuotos slaugytojos.
  2. Kineziterapijos specialistai.
  3. Pagalba tvarkant namus (namų valymas ir asmens priežiūra).
  4. Geriatrijos specialistai.
  5. Žaizdų priežiūros pagalba.
  6. Dietos patarimai ir specialių patiekalų gaminimas.

Nedaugelis žmonių gali savarankiškai patenkinti tokius specifinius poreikius. Todėl jie galvoja apie globėją, asmenį, galintį suteikti kvalifikuotą pagalbą. Tačiau globėjui turi mokėti didelius atlyginimus. Kai pinigų užtenka tik sąskaitoms už maistą ir komunalines paslaugas, tai neabejotina.

Turime priimti sunkų sprendimą. Apsvarstykite visus sergančio žmogaus, likusio slaugos namuose, privalumus ir trūkumus.

Sauga

Kai žmogus negali savarankiškai patenkinti savo buities poreikių, įprasti daiktai, kuriuos jis naudojo anksčiau, gali jį sužeisti. Mes kalbame apie aštrius daiktus, buitinę chemiją, dujas ir elektrinius prietaisus. Be to, neįgalus asmuo yra potenciali sukčių auka. Globos namuose visos šios rizikos yra sumažintos.

tėvus

Suplanuotas gyvenimas

Globos namuose gyvenimas vyksta pagal tvarkaraštį: aiškus dienos režimas, maitinimas, socialiniai renginiai. Tai daro teigiamą poveikį gijimo proceso organizavimui. Bet tuo pat metu tai sukuria iš anksto numatytos ateities ar ribotos laisvės jausmą.

Aktyvus socialinis gyvenimas

Būdamas slaugos namuose pensininkas turi galimybę bendrauti su bendraamžiais, tokiais kaip jis. Nuolat būdamas tik savo namuose, jis praranda ryšį su pasauliu.

Globos namuose pensininkas jaučiasi visuomenės nariu, kiek įmanoma geriau išlaiko aktyvų gyvenimo būdą.

Tuo pačiu metu artimieji gali ateiti pas tokį žmogų nors ir kiekvieną dieną ir skirti laiką jam tiesiog tarp darbo ir rūpinimosi mažais vaikais.

tėvus

Priežiūra visą parą

Globos namuose pagyvenusiam asmeniui gali būti teikiama medicininė ir buitinė pagalba visą parą, kai to reikia.

Suaugę vaikai, praleidžiantys didžiąją dienos dalį darbe, laiko tiek sau, tiek pagyvenusiems tėvams, gali būti vos kelios valandos per dieną. Ir tai greitai nuveda jį į kapus. Galų gale, jei nesirūpinsite sergančiu žmogumi, jo liga progresuos.

Tam tikros paslaugų kainos

Jei slaugos namai yra mokami, tada buvimas juose gali kainuoti nemažą sumą. Bet tai normalu. Juk bet kokia aukštos kvalifikacijos pagalba kainuoja pinigus.

tėvus

Namai pagyvenusiems žmonėms yra sukuriami kiekviename mieste būtent todėl, kad jų reikia. Nebūtų pagyvenusių žmonių, kuriems reikalinga pagalba, nebūtų tokių įstaigų.

Vienišų pagyvenusių žmonių namai tampa jų išsigelbėjimu. Mes kalbame apie tuos, kurie neturi artimųjų. Tokie žmonės turi teisę nemokamai būti slaugos namuose. Bet sprendimas įsikurti joje vis tiek turėtų būti priimamas savarankiškai. Paskutinis žodis visada lieka pačiam pensininkui.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].