Mano močiutė dažnai man atsiunčia nuotraukų ar tiesiog parašo „Labas rytas“. Ji vis dar siunčia man mielų kačiukų nuotraukas. Įsivaizduokite, kaip nustebau, kai  ji man atsiuntė galvosūkį! Močiutė paprašė manęs padėti „su jaunomis smegenimis“. Šią užduotį ji matė kažkur internete, tačiau jos atsakymas nebuvo teisingas. „Šie galvosūkiai per daug sudėtingi“, – skundėsi močiutė. Susimąsčiau, ar mano gautas atsakymas bus teisingas. Pabandykite ir jūs išspręsti šį galvosūkį.

REKLAMA

Iš pradžių močiutės atsiųstas galvosūkis pasirodė juokingai lengvas. Man atrodė, kad net vaikas galėtų jį išspręsti. Aš ir mano močiutė esame išsilavinusios suaugusios moterys, tačiau aš taip pat nesigėdijau prisipažinti, kad mano atsakymas nebuvo teisingas. Mes kai ką praleidome. Neatskleisiu visų detalių, o tiesiog pasidalinsiu šia užduotimi.

REKLAMA

Taigi, paveikslėlyje yra vištos, kiaušiniai ir bananai. Kiekvienas paveikslėlis atitinka tam tikrą skaičių. Turite nustatyti, koks skaičius slypi už kiekvieno paveikslėlio, o tada apskaičiuokite galutinį rezultatą ir atsakykite, koks skaičius turi būti klaustuko vietoje. Lengva, tiesa?

REKLAMA

Visa tai mintyse galima padaryti per minutę (kai kuriems užtenka ir 20–30 sekundžių), tačiau atsakymas gali būti klaidingas. Kad taip neatsitiktų, būkite kiek įmanoma atsargesni. Čia svarbesni  ne jūsų matematiniai gebėjimai, o tai, galite pamatyti tai, ko kiti nepastebi. Na, jau davėme pakankamai užuominų. Galiausiai pasitikrinkite, koks yra teisingas atsakymas. Jį pateikėme apačioje.

REKLAMA

Atsakymas

REKLAMA

Na, ar esate pasiruošę sužinoti teisingą atsakymą? Teisingas atsakymas yra 36. Lažinuosi, kad  gavote 38 ir dabar sėdite suglumę, kodėl turėtų būti 36. Šioje užduotyje laimi tik dėmesingiausi. Mes su močiute, kaip paaiškėjo, tikrai nesame tokios. Jei buvote atidūs, pastebėjote, kad kiaušinių ir bananų nuotraukos ne visur vienodos. Paskutinėje eilutėje  turime keturis kiaušinius ir keturis bananus, ir tai viską keičia.

REKLAMA

Taigi, kaip gauti atsakymą? Pirmiausia nustatome, koks yra vištos skaičius. 60/3 = 20. Dabar pereikime prie kiaušinių: 26 – 20 = 6; 6 / 2 = 3. Nustatykite, kuris skaičius yra paslėptas už bananų. (15 – 3) / 2 = 6.

REKLAMA

Taigi, višta = 20, kiaušiniai = 3, bananai = 6. Žinoma, dabar, galite paskaičiuoti: 20 + 3 x 6, gauti 38 ir būti patenkintais savimi. Bet palaukite. Kaip matote, trys kiaušiniai = 3, vadinasi, keturi kiaušiniai = 4. Ta pati situacija ir su bananais. Pasirodo, pabaigoje turėtume gauti tokį atsakymą: 20 + 4 x 4 = 36.

REKLAMA

Būkite sąžiningi: ar pavyko gauti teisingą atsakymą? Nusiųskite šį galvosūkį ir savo draugams.

 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].