Neseniai internete radome įdomią kelių eismo taisyklių užduotį. Čia, kaip matote pažvelgę į žemiau esantį paveikslėlį, reikia išsiaiškinti, kas turi pirmenybę. Atrodo, kad atsakymas yra gana paprastas. Vis dėlto, nedarykite skubotų išvadų ir įdėmiai išanalizuokite šią situaciją. Ar jums pavyks atsakyti teisingai?

REKLAMA

Niekam ne paslaptis, kad kelių eismo taisyklių laikymasis užtikrina saugumą kelionės metu. Skubėjimas, staigus persirikiavimas, važiavimas per draudžiamą šviesoforo šviesą ir net kelio ženklų nepaisymas gerokai padidina riziką. Reikia pripažinti, kad daugelio nelaimingų atsitikimų būtų galima lengvai išvengti, jei vairuotojai būtų santūresni ir labiau nuspėjami manevruodami.

Kalbant apie šiandieninį kelių eismo taisyklių testą, kuriame būtina išsiaiškinti, kas turi duoti kelią, svarbu atsiminti kelių eismo taisykles. Žinoma, taip pat neturėtume pamiršti ir pastabumo detalėms. Taigi, pažvelkime į pavaizduotą situaciją.

REKLAMA

Kaip turbūt matote, sunkvežimis ir lengvasis automobilis juda keliu ta pačia kryptimi. Kiekvienas  jų yra savo juostoje. Vis dėlto,  vienoje atkarpoje kelias susiaurėja, dėl to lieka tik viena juosta. Ką turėtų daryti vairuotojai, kad nepatektų į avariją?

Paskubomis galėtume pasakyti, kad lengvasis automobilis šią kelio atkarpą pravažiuos be jokių problemų. Juk, kaip tikriausiai pastebėsite, sunkvežimio priekyje yra kliūtis, todėl jis turi praleisti tuos, kurie yra kairėje juostoje, o tada tęsti savo kelionę. Vis dėlto, iš tikrųjų situacija yra visiškai priešinga.

REKLAMA

Faktas yra tai, kad mes susiduriame su laikinu kelių ženklinimu (žymimu geltona spalva). Tai, kaip ir laikini ženklai, turi pirmenybę. Būtent todėl pagal ženklinimą baigiasi kairioji eismo juosta prieš teritoriją, kurioje atliekami remonto darbai. Dešinioji juosta tęsiasi į priekį, išvengdama kliūčių. Kaip galima numanyti, norint važiuoti toliau, lengvojo automobilio savininkui reikia persirikiuoti.

REKLAMA

Turbūt žinote, kad tokiu atveju vairuotojas privalo duoti kelią ta eismo juosta, į kurią ketina persirikiuoti, ta pačia kryptimi važiuojančioms transporto priemonėms. Taigi, lengvasis automobilis turi duoti kelią. Sunkvežimis tęs kelionę be apribojimų.

Įdomu, ar jums pavyko atsakyti teisingai? Būtinai parašykite komentaruose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].