Matematika sekasi anaiptol ne visiems. Nepaisant to, tikrai verta pamankštinti smegenis ir pabandyti išspręsti vieną uždavinį, kurį šiandien paruošė mūsų redaktoriai. Esame tikri, kad jums nekils jokių ypatingų sunkumų ieškant teisingo atsakymo. O gal vis dėlto prireiks  pagalbos?

REKLAMA

Atrodytų, kas gali būti paprasčiau už mokykloje mokomus matematikos pagrindus? Juk tereikia atidžiai ir apgalvotai atlikti skaičiavimus. Vis dėlto, tikrai ne visiems interneto vartotojams pavyksta išspręsti šį uždavinį. Gautas atsakymas anaiptol ne visada yra teisingas.

REKLAMA

Įdomu, ar galite pasukti statistiką į gerąją pusę? Taigi, žemiau yra šios dienos  užduotis. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai rasti atsakymą po klaustuku. Svarbiausia – neskubėti ir nesiblaškyti dėl smulkmenų. Tada tikrai galėsite be jokių problemų išspręsti šį matematikos galvosūkį.

REKLAMA

4 + 4 ÷ 2 * ( 5 + 1 ) = ?

REKLAMA

Taigi, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šis uždavinys yra gana sudėtingas. Juk reikia atlikti veiksmus su skliaustais, daugyba ir net padalijimu. Vis dėlto, tikrai nėra jokio reikalo panikuoti. Svarbiausia – prisiminti svarbiausias taisykles, kuriomis turime vadovautis atliekant šiuos veiksmus.

REKLAMA

Taigi, pirmenybė yra teikiama daugybai ir dalybai, o tik tada atliekami sudėties veiksmai. Abiejų porų veiksmai yra lygiaverčiai. Neturėtume pamiršti, kad tuo atveju, kai vienu metu turime ir dauginimą, ir dalijimą, viskas atliekama paeiliui iš kairės į dešinę. Išimtis –  skliausteliuose pateikti veiksmai.

REKLAMA

Taigi, visų pirma atsikratysime skliaustų. 4 + 4 ÷ 2 * ( 5 + 1 ) = 4 + 4 ÷ 2 * 6. Dabar lieka sudėti, dalyti ir dauginti. Pirmąjį veiksmą kol kas atmetame, sutelkdami dėmesį į kitus du.

4 + 4 ÷ 2 * 6 = 4 + 2 * 6 = 4 + 12 = 16.

REKLAMA

Taigi, mūsų atsakymas bus lygus skaičiui 16. Juk nebuvo taip sunku, ar ne? Be to, mums net nereikėjo skaičiuotuvo. Jūs taip pat jo nenaudojote, tiesa? Nepamirškite pasidalinti savo rezultatais komentaruose. Pažiūrėkime, ar tikrai ne visiems pavyksta išspręsti šį uždavinį.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.