Vienas kavos puodelis per dieną, gali padėti išvengti šių 5 ligų!

Kavos puodelis yra neatsiejama dienos pradžios dalis. Per dieną pasaulyje išgeriama daugiau nei 2 milijardai kavos puodelių. 4 kg kavos tenka vienam žmogui per metus. Kavos vartojimas stabiliai auga. Mokslininkai nustatė, kad kava apsisaugo nuo kelių ligų.

kavos puodelis

1. 2 tipo diabetas

Kava padidina baltymų aktyvumą gaminant testosteroną ir estradiolio (SHBG) steroidinį hormoną. Šie hormonai vaidina svarbų vaidmenį. Norėdami sumažinti diabeto riziką 50%, vyrai turėtų išgerti apie 3–5 puodelius kavos per dieną. Tačiau moterims tai neturi didelės įtakos – ligos rizika yra tokia pati.

2. Kepenų ligos

Išgeriant du puodelius kavos per dieną, kepenų vėžio riziką galima sumažinti 40%. Išgeriant puodelį grynos juodos kavos per dieną, 70% sumažės mirties nuo cirozės rizika.

kavos puodelis

3. Parkinsono liga

Tyrimai parodė, kad teisingas kofeino vartojimas sumažina Parkinsono ligos riziką. Kofeinas sustabdo kai kuriuos ligos požymius.

4. Širdies nepakankamumas

Tinkamas kavos vartojimas apsaugo nuo širdies nepakankamumo. Rekomenduojamas kiekis yra 3-4 puodeliai kavos per dieną. Širdies nepakankamumo rizika išgėrus keturis puodelius per dieną buvo 11% mažesnė nei tų, kurie negėrė kavos.

kavos puodelis

5. Storosios žarnos

Vėžys Išgėrus 1–2 puodelius kavos, 26% sumažins storosios žarnos vėžio rizika. Daugiau nei trys puodeliai – iki 50%.

Kava ir sveikata- labai plati tema. Kofeinas padeda sumažinti perteklinį svorį, taip pat turi įtakos medžiagų apykaitai. Yra manančių, kad vos 1 puodelis kavos sudegina dalį dienos kalorijų.

kavos puodelis

Kitas įdomus faktas yra tas, kad tarp kavos mėgėjų, savižudybių yra labai mažai. Specialistai sako, kad taip yra todėl, nes kava yra serotonino stimuliatorius arba skatina hormoninį laimės išsiskyrimą.

kavos puodelis

Pirmiau minėtas teigiamas poveikis susijęs tik su geros kokybės kavos pupelėmis, tinkamai skrudinta ir aukštos kokybės kava. Atminkite, kad kavos virimo aparatas neturi jokios naudos! Gerkime kavą ir būkime sveiki.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].