Jei kasdien palaikysite iškeltas kojas, nesiskųsite prasta sveikata

Bet koks diskomfortas kojose – patinimas, skausmas vaikščiojant – puiki proga susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į specialistus. Nepaisant to, kad didžiąją gyvenimo dalį praleidžiame stovėdami ir vaikščiodami, turime ir pailsėti bei saugoti save ir savo organizmą. Norime atkreipti jūsų dėmesį į vieną pratimą, kuris padės sušvelninti negalavimus kojose, sugrąžins lengvą eiseną ir judėjimo džiaugsmą. Jei norite atlikti šį pratimą, jums tiesiog reikia kiekvieną dieną pagulėti ant grindų iškėlus kojas į viršų. Taip laikyti kojas turėtumėte iki 20 minučių.

Teisinga pradinė padėtis

Didžiausią dėmesį skirkite taisyklingai kūno padėčiai, nes ji nulems pratimo efektyvumą ir jūsų savijautą. Apranga taip pat svarbi – ji neturėtų varžyti ar spausti jūsų kūno juosmens bei kulkšnių. Atsigulkite ant kietų grindų statmenai sienai, nelabai arti, bet ir nelabai toli. Neatlikite pratimo gulėdami ant lovos! Po apatine nugaros dalimi galite pasidėti mažą pagalvę ar sulenktą rankšluostį.

Pakelkite kojas į viršų, kad jūsų kulnai liestų sieną, pajauskite esančią atramą ir atpalaiduokite kojas. Atpalaiduotos rankos guli šalia kūno. Pagrindinė rekomendacija – šioje pozicijoje turite jaustis patogiai. Jei jaučiate įtampą ar skausmą, tada padarėte kažką ne taip. Nerekomenduojama atlikti šio pratimo, jei esate patyręs rimtą traumą kojų, nugaros ar krūtinės srityje.

sveikata

Kūno pokyčiai

Pratimo poveikis visų pirma bus susijęs su pagerėjusia kraujotaka kojose ir vidaus organuose. Be to, pastebėsite, kad sunkumo jausmas kojose praeina. Manoma, kad sergant varikoze, toks kojų palaikymas iškėlus jas į viršų padės atsipalaiduoti ir nuramins kojas. Šis pratimas naudingas ir kovojant su edema. Po šio pratimo jausitės labai gerai pailsinę kojas, o šį jausmą dar labiau sustiprins dušas ir pėdų masažas. Įdomu ir tai, kad šis pratimas sumažina ir galvos skausmą bei kaklo raumenų įtampą. Tai lemia nervų sistemos būklės pagerėjimą, galėsite lengviau užmigti, o miegas bus gilesnis ir ramesnis.

sveikata

Ar jau supratote, koks naudingas šis pratimas? Atsigulkite, atsipalaiduokite, klausykitės malonios muzikos ir džiaukitės gerėjančia sveikata. Skirkite šias 20 minučių sau ir jūsų kūnas bus jums be galo dėkingas.

Kada pradėsite daryti šį pratimą? Šiandien ar rytoj? Nedelskite!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].