Kaip pasimatuoti kraujospūdį, jei namuose neturite matuoklio?

Be abejo, geriausia kraujospūdį pasimatuoti naudojant specialų matuoklį. O kaip jį pasimatuoti, jei dėl tam tikrų priežasčių prietaiso nėra po ranka? Supažindinsime jus su išbandytu metodu, kuris gana tiksliai padės nustatyti, ar jūsų kraujospūdis yra aukštas ar žemas.

Kaip pamatuoti kraujospūdį be matuoklio?

Jei neturite specialaus prietaiso po ranka, tačiau jaučiatės prastai, galite gana tiksliai nustatyti, ar jūsų kraujospūdis aukštas ar žemas tiesiog pajutę pulsą. Ši procedūra užtruks trumpiau nei minutę! Atsisėskite į jums patogią sėdėjimo padėtį (pageidautina su atrama ant kėdės atlošo) ir pastebėkite savo pulsą. Lengviausias būdas jį pajusti yra riešo srityje. Tada spauskite arteriją, kol pulsacija sustos: kuo daugiau pastangų turėsite įdėti, tuo didesnis spaudimas!

kraujospūdis

Kaip interpretuoti rezultatus?

Įvertinkite kraujospūdžio lygį, atkreipdami dėmesį į pulsą, užspaudus arteriją. Jei pulsas yra tankus ir stiprus, greičiausiai jums padidėjęs kraujospūdis. Jei pulsacija sustoja po nedidelio arterijos paspaudimo, kraujospūdis smarkiai sumažėjęs.

Jei neturėsite matuoklio po ranka, dabar žinosite, kaip pasimatuoti kraujospūdį ir be jo. Šis metodas padės suprasti, kas vyksta su jūsų kūnu, tik nepamirškite kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].