lustas elektronika čipas

Berlynas, rugpjūčio 16 d. (AFP-BNS). Lustų deficitas pasaulyje gali tęstis ir 2023 metais, prognozuoja didžiausios Vokietijos lustų gamintojos „Infineon“ generalinis direktorius.

Interviu laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ Reinhardas Plossas (Rainhardas Plosas) pareiškė, jog tai, kada išnyks lustų deficitas, priklausys ne tik nuo paklausos, bet ir nuo to, kaip greitai pavyks padidinti gamybos pajėgumus.

Naujų lustų gamyklų ir kompleksų statybai gali prireikti iki pustrečių metų, pažymėjo jis.

Anot jo, net esamų gamyklų modernizavimui prireiktų iki metų.

„Tose srityse, kuriose mums tenka laukti, kada atsiras naujų puslaidininkių gamybos pajėgumų, lustų deficitas gali tęstis ir 2023 metais“, – pareiškė R. Plossas.

Jo skaičiavimais, mobiliųjų telefonų lustų sektoriuje gamybos pajėgumai šiuo metu yra maždaug 20 proc. mažesni už paklausą, o kituose sektoriuose trūkumas siekia apie 10 procentų.

„Tačiau mums taip pat reikia tam tikro laisvų pajėgumų arba, kas būtų dar geriau, lanksčių pajėgumų kiekio. Nesant lankstumo, sistema nuolat patirtų spaudimą“, – pareiškė „Infineon“ vadovas.

Lustų deficitą pasaulyje lėmė, be kita ko, per koronaviruso karantinus smarkiai padidėjusi buitinės elektronikos paklausa, taip pat laikinas gamyklų uždarymas.

Tuo tarpu puslaidininkių paklausą dar padidino automobilių pramonės perėjimas prie elektromobilių gamybos.

Miunchene įsikūrusio ekonominių tyrimų instituto IFO neseniai atliktas tyrimas parodė, kad su puslaidininkių deficitu susidūrė beveik du trečdaliai Vokietijos pramonės įmonių.

Lustų trūkumas taip pat privers automobilių gamybos milžinę „Daimler“ šią savaitę sutrumpinti darbininkų pamainas kai kuriose savo gamyklose, pranešė laikraščiai „Stuttgarter Nachrichten“ ir „Stuttgarter Zeitung“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].