kauno miestas
Elta nuotr.

Kaunas, gegužės 18 d. (ELTA). Šios savaitės pabaigoje Kaunui švenčiant 612-ąjį gimtadienį (skaičiuojama nuo 1408-ųjų, kai vasario 14-ąją Vytautas Didysis miestui suteikė Magdeburgo teisę), vienu iš akcentų taps centre vyksianti šventinė vakarienė, prie kurios entuziastingai jungiasi ir Senamiesčio bendruomenė.

Tačiau karantinas šiek tiek pakoregavo ankstesniais metais spėjusį įsitvirtinti šventės formatą. Siekiant užtikrinti visų karantino reikalavimų laikymąsi, šįkart į renginių programą integruoti „Kiemų šventės“ motyvai bus įgyvendinti kiek kitaip nei įprastai, teigiama pranešime. Iki šiol tradiciškai stalus Laisvės alėjoje susinešdavo ir padengdavo patys gyventojai, tačiau šįkart tuo kviečiamos pasirūpinti šios alėjos ir Vilniaus gatvės bei Rotušės aikštės kavinės, barai, restoranai.

Šeštadienį, kaip informuojama Kauno miesto savivaldybės pranešime, nuo 17 valandos saugiais atstumais išrikiuoti stalai nusidrieks ne tik atsinaujinusia Laisvės alėja, bet ir Vilniaus gatve – iki pat Rotušės aikštės bei aplink ją. Baltomis staltiesėmis nukloti ir gėlėmis puošti stalai vakare turėtų tapti vienu iš atributų pasitikus 612-ąjį Kauno gimtadienį.

Kiemai atsidaro, miestas švenčia! Su tokiu šūkiu pasitinkama šventė aprėps ne tik centrines pėsčiųjų gatves, bet ir daugybę Kauno kiemų. Gimtadienio vakarienės metu Kauno centro ir Senamiesčio kavinių savininkai žada ne tik aptarnauti klientus, bet ir pradžiuginti juos šventine programa. Tą vakarą miestiečių taip pat lauks Kauno kultūros įstaigų iniciatyvos bei šventės koordinatorių – projekto „Kaunas 2022“ komandos – paruoštos staigmenos.

„Miesto gimtadienio iniciatyvos suburia kauniečius. Į šių metų šventės organizavimą aktyviai įsitraukia ne tik kultūros atstovai, bet ir viešojo maitinimo įstaigos visoje centrinėje miesto dalyje. Jei tik oro sąlygos leis, tikime, nusidrieks rekordinio ilgio šventinių stalų virtinė. Šiųmetis šventės modelis galėtų tapti gražia tradicija, kai šventė pasiekia ir visus miesto kiemus“, – sakė Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Ypatingos dovanos kauniečių lauks visame mieste. Teatrai, muziejai, šokių ir muzikos kolektyvai, bibliotekos bei kitos įstaigos gegužės 23-iosios vakarą kvies atrasti skirtingose erdvėse išsibarsčiusias pramogas. Savo kūrybą kaimynams nusiteikę padovanoti ir pavieniai įvairių sričių menininkai.

Savivaldybės atstovai neabejoja, kad išskirtinis miesto gimtadienis vyks ne tik miesto centre, bet aplankys ir Kauno gyvenamuosius kvartalus, daugiabučių kiemus, tikėtina, – ir kai kurias nuosavų namų gatveles. Privačių namų gyventojai kviečiami jungtis prie šventės drauge su kaimynais. Tereikia išsinešti stalus laukan, arčiau kiemo vartų ir pastatyti taip, kad būtų patogu susimojuoti su gyvenančiais netoliese.

Kauniečiai miesto renginius taip pat galės stebėti kompiuterių bei išmaniųjų įrenginių ekranuose. Ryškiausių pasirodymų tiesioginės transliacijos bei nuotraukų galerijos iš veiksmo vietų bus publikuojamos „Kauno gimtadienis 2020“ renginio paskyroje feisbuke.

ELTA

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].