Mes klystame ir dažnai subjaurojame namus, juos dekoruodami. Mes statome baldus, kad mums būtų patogu ir stengiamės viską sudėti lengvai pasiekiamose vietose. Ir dažnai mažą kambarį įrengiame, lyg jis būtų milžiniškas.

1. Paveikslai ant sienų

Sieniniai laikrodžiai, paveikslai ar net nuotraukos ant tapetų – tai nėra geriausias pasirinkimas mažame kambaryje. Tai padarys jūsų kambarį dar mažesnį ir kels stresą.

Jei jums atrodo, kad vienos spalvos sienos yra nuobodu, pastatykite kampe ar pakabinkite ant sienos paveikslą. Pasirinkite paveikslą, kuriame būtų  geometrinės figūros, gėlės, ar asmuo.

2. Dideli baldai

Žinoma sofa, drabužių spinta, stalai ir knygų lentynos svarbu. Tačiau svarbiausia yra tinkamai juos išdėstyti. Netinkamai išdėsčius baldus, jūsų namai atrodys kaip tvartas ir jūs negalėsite laisvai judėti.

Minimalizmas – ištikimas mažų namų draugas. Dabar tai madinga ir stilinga. Šią problemą gali išspręsti daugiafunkciniai baldai.

Viena spinta yra ir lova arba kėdė ir lentyna. Rašymo stalas virsta makiažo staliuku. Žinoma,visa tai jums tinka: jums juk nereikia rašomojo stalo, jei namuose nerašote.

3. Pernelyg didelis ornamentavimas

Skulptūros, dedamos ant paveikslų, fotografijų ir baldų – visos tai yra didžiulės klaidos mažuose namuose.Stipriai apkrauti namai taps suvenyrų parduotuve.

Pakanka 1-2 figūrėlių, vieno kilimo, keleto skulptūrų ar jūsų stiliaus žvakės. Tuomet jūsų kambarys atrodys erdvesnis ir patogesnis. Taip, atėjo laikas atsisakyti daiktų.

4. Užuolaidos keliais sluoksniais

Užuolaidos gali papuošti bet kokį nuobodų kambarį ir nužudyti jūsų pastangas. Keli skirtingi užuolaidų sluoksniai nedidelėje patalpoje atrodo grubūs, o kambarys tampa mažesnis.

Ir dar tai nebemadinga. Tačiau kai kurie dizaineriai naudoja tai savo dizaine. Atkreipkite dėmesį į užuolaidas iš šiuolaikinę madą. Arba užuolaidos gali būti užuolaidos, kurios sumažina 50% šviesos iš išorės.

5. Dideli šviestuvai

Per dideli arba per maži šviestuvai – du vieno dalyko poliai, abu netinka mažiems namams. Per didelis, sukurs iliuziją, kad krenta lubos, bet per mažas padarys nedidlį kambarį dar mažesnį.

Todėl yra kitas būdas papuošti namus- naudokite stalines lempas ir toršerus. Tiesą sakant, jei norite sukurti apšvietimą, jis nebūtinai turi sklisti nuo lubų.

6. Skirtingos spalvos

Tai labai sudėtinga problema, su visomis spalvomis, formomis ir ornamentais, mažame kambaryje. Skirtingos spalvos tinka tik dideliems kvadratiniams kambariams. Nereikia pabloginti gyvenimo.

Yra spalvų apsaugos taisyklė – naudojamos tik trys spalvos. Bet pagrindinei spalvai nėra apribojimų. Pavyzdžiui, šviesiai geltona – bazė, bet kambarys yra rausvas arba geltonas.

7. Didelės lentynos

Atviros lentynos kambaryje sukuria jaukumą, tačiau tai turi būti gerai įrengta lentynos. Dauguma daiktų yra sukrauti lentynose.

Svarbiausia, atkreipti dėmesį į lentynos vietą ir ten planuojamus dėti daiktus. Jei priimti sprendimus sunku, pasirinkite uždarą arba kombinuotą lentyną. Kuo mažesnės lentynos yra, tuo mažesnė tikimybė, išlaikyti tvarką.

8. Ryškios grindys

Ryškių spalvų grindų plotas gali atrodyti puikiai, tačiau svarbu, kad kiti baldai būtų vienodos spalvos.

Kitais atvejais kambarys atrodys mažas ir chaotiškas. Taigi pasirinkite vieną spalvą. Tas pats galioja ir kilimams.

9. Gipso kartono lubos

Jei kambarys yra mažas, turėtumėte pamiršti gipso kartono lubas. Nes taip patalpa bus dar labiau sumažinta. Tinkamesnė versija – lubų rėmelis ir karnavalas.

Tokia pat spalva, kaip sienų, atrodo gerai ant lubų. Bet ir tokie patobulinimai gali būti atmesti. Taip pat yra būdas apšviesti lubas arba pakabinti veidrodį.

Kiekvienas kambarys turi būti patogus ir paprastas, nepriklausomai nuo dydžio. Įsitikinkite, kad namuose jausitės patogiai. Todėl venkite šių klaidų jei planuojate remontuoti savo nedidelį kambarį.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].