8 dalykai, kuriuos mums pasakyti norėtų koronavirusu užsikrėtę pacientai

Koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius auga visame pasaulyje. Šiuo metu šis skaičius perkopė 400 000. O pasveikusių tik kiek daugiau nei 100 000. Tie, kurie išgyveno šį pragarą, turi, kuo norėtų pasidalinti su kitais.

Virusas plinta kaip gaisras

Trevoras Mankinas, Sietlo pastorius, kuriam diagnozuotas COVID-19, pasibaisėjo, kaip lengvai ir greitai virusas plinta tarp žmonių.

Kovo 1 d. Trevoras aplankė draugą ligoninėje (vėliau jam nustatytas koronavirusas). Nors Mankinas ėmėsi visų atsargumo priemonių, įskaitant pirštines, kaukę, ir nusiplovė rankas iškart po vizito, jis ir jo žmona susirgo vos po poros dienų. Ir, žinoma, kovo 11 dieną atlikti jų testai dėl koronaviruso taip pat buvo teigiami.

Mokslininkai atskleidė, kada pasirodys vakcina nuo koronaviruso

Kol nepasireiškė jokie simptomai, pastorius nuvyko į darbą pasiimti reikalingų dokumentų. Mankino padėjėjas kitą dieną atėjo į darbą ir taip pat užsikrėtė koronavirusu, nors neturėjo tiesioginio kontakto su Trevoru. Galbūt virusas liko ant durų rankenos ar aplanko su dokumentais – niekada nesužinosime.

„Virusas plinta taip lengvai,“ – sakė Trevoras. „Jam nė motais, ar tiesiogiai bendravai su sergančiu žmogumi.“

Štai kodėl dabar labai svarbu izoliacija ir socialinio atstumo išlaikymas. Likite namuose, kad sulėtintumėte viruso plitimą.

Koronavirusas nėra kaip gripas ar sunkus peršalimas

COVID-19 lyginamas su gripu, tačiau simptomai yra panašūs tik pačioje ligos vystymosi pradžioje. Ciara Digiallorenzo, 25 metų Majamio gyventoja, kovojanti su koronavirusu nuo kovo 6 dienos, teigia, kad skirtumas yra didelis.

Jos liga prasidėjo nuo silpnumo ir karščiavimo, gripui būdingų simptomų. Bet kai Ciara pajuto oro trūkumą, ji suprato, kad kažkas ne taip. Ji apibūdino šią būklę kaip kovą už kiekvieną įkvėpimą.

Sietle įsikūrusi Christie, neseniai visiškai atsigavusi nuo COVID-19, taip pat reikalauja, kad žmonės pagaliau nustotų lyginti koronavirusą su paprastu gripu ar peršalimu. Ji vos pamena dienas, praleistas kliedesiuose. Christie būklė pablogėjo tiek, kad didžiąją laiko dalį ji praleido pusiau sąmoninga, patyrė stiprų galvos skausmą ir stiprų nosies užgulimą. Sveika keturiasdešimtmetė moteris jautėsi silpnesnė už naujagimį kačiuką ir negalėjo išlipti iš lovos.

Į koronavirusą reikia žiūrėti rimtai, net jei jūsų simptomai yra lengvi

Apie 80 % žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, pajaus lengvus simptomus – lengvą karščiavimą, sausą kosulį. Po savaitės ar dviejų jie pasveiks, jei laikysis visų gydytojų rekomendacijų. Bet faktas, kad 80 % žmonių tikėtinai neturės pavojingų komplikacijų, dar nereiškia, kad į likusius 20 % atvejų reikėtų žiūrėti pro pirštus.

Žmonės, išgyvenę koronavirusą, sąžiningai sako: siaubingai erzina žiūrėti, kaip kiti nerimtai traktuoja šią ligą.

„Jie negalvoja apie tuos, kurie sunkiai suserga ar net miršta skaudžia mirtimi. Tai yra grynas egoizmas.“

Šiuo sunkiu metu svarbu galvoti ne tik apie save, bet ir apie tuos, kuriuos galite tiesiogine prasme nužudyti per savo abejingumą, nežinojimą ar neveiklumą.

Ciara Digiallorenzo turi žinią jauniems žmonėms, kurie laiko save nepažeidžiamais koronaviruso: „Galite perduoti ligą tiems, kurių sveikata ne tokia gera, kaip jūsų. Ir jūs pats galite mirti, ypač jei sergate lėtinėmis ligomis. Niekas nėra apsaugotas.“

Jei negalite pasitikrinti dėl koronaviruso, turėtumėte elgtis taip, lyg būtumėte užsikrėtęs

Galimų testų skaičius yra ribotas, todėl jie daugiausia atliekami žmonėms, sergantiems sunkiausia ligos forma – sunkiai karščiuojantiems, kosintiems ir turintiems kvėpavimo sutrikimus. Digiallorenzo teigė, kad daugelyje ligoninių nenorėjo jos tikrinti (kaip ir jos draugų, kurie, žinoma, taip pat buvo užsikrėtę) dėl jauno amžiaus ir lėtinių ligų nebuvimo.

Jei jums pasireiškė kokie nors simptomai, elkitės taip, lyg jums būtų diagnozuotas koronavirusas. Karantinuokitės, gydykitės ir nenutraukite savizoliacijos, kol visiškai pasveiksite.

Drąsiai priimkite pagalbą

Pandemijos sukeltame chaose kai kurie žmonės elgiasi negražiai. Tačiau norinčių padėti yra kur kas daugiau. Klebonas Mankinas nustebo, kiek žmonių paskambino jo palaikyti, pasiūlė jam su žmona atnešti maisto iš parduotuvės ar paruošti namuose gaminamą maistą.

pagalba

Christie ir jos vyras (kuris, be abejo, taip pat susirgo) palaikė vienas kitą kaip įmanydami, ir ji buvo laiminga, kad jie turi vienas kitą. Tačiau ji taip pat nerimavo dėl tų, kurie liko vieni su šia liga.

Paskambinkite artimiesiems ir draugams, rašykite žinutes, paklauskite, kaip jie jaučiasi. Įtikinkite juos atlikti testus ir paskambinkite karštąja linija, jei jie susirgo, bet yra užsispyrę. Palaikykime vienas kitą ir be fizinio kontakto.

Nepirkite apimti panikos

20 pakuočių tualetinio popieriaus Apokalipsės metu jūsų neišgelbės. Be to, toks scenarijus nėra labiausiai tikėtinas. Žinoma, svarbu turėti maisto atsargų, kurios negenda ir kurias lengva paruošti. Jos tikrai pravers, jei susirgsite. Būtent tada reikės sėdėti namuose ir neužkrėsti kitų. Bet kalnai tualetinio popieriaus? Litrai dezinfekcinio skysčio? Tūkstančiai kaukių? Atsipeikėkite ir palikite šių prekių tiems, kuriems jų reikia labiau.

pirkinių

Klebonas Mankinas mažiau nerimavo dėl to, kad gali mirti ir palikti savo vaikus našlaičiais, nei dėl senų tėvų, kurie eis į parduotuvę ir ras tik tuščias lentynas.

Jis prašė žmonių netapti priežastimi to, kad senoliai, rizikuodami užsikrėsti, atėję į parduotuvę neras nusipirkti būtiniausių prekių. Nusipirkti pakankamą kiekį atsargų yra normalu ir būtina. Tačiau persistengti – žalinga.

Apribokite naujienų sekimą

Klebonas Mankinas daugelį metų kiekvieną dieną stebėjo naujienas. Bet net jis nusprendė atsisakyti televizoriaus ir laikraščių. Jis rekomenduoja jums padaryti tą patį. Naujienos, statistika, pasaulio vyriausybių vadovų piktnaudžiavimas, pranešimai apie mirtis – visa tai tik sunervins ir pridės nereikalingo streso. Darykite tai, ką turėtumėte, ir negalvokite apie tai, ko negalite pakeisti.

Koronavirusas

Digiallorenzo sutinka su Mankinu. Nors ji stengiasi būti kiek įmanoma informuota, ji mano, kad protinga kartais uždaryti nešiojamojo kompiuterio ekraną ir atjungti jį nuo interneto. Nepaprastai kenksminga stebėti, kaip virusas plinta po planetą. „Dabar yra toks negatyvo antplūdis, kad kiekvieną dieną bandau jį pristabdyti ir medituoti,“ – sakė Ciara.

Protingiausi

Nepraraskite blaivaus proto

Jei koronavirusas aptiktas jumyse ar jūsų artimuosiuose, tai gali būti tikrai baisu. Gavęs teigiamų rezultatų, pastorius Mankinas nuolat nerimavo, kas nutiks jam, jo ​​šeimai ir likusiai šaliai. Tačiau netrukus jis suprato, kiek šis nerimas pakenkė jo vaikams, ir kad jis eikvojo brangų laiką, kurį galėjo praleisti su artimaisiais.

pandemija

„Vadinasi, jūs pusantro mėnesio įstrigote namuose,“ – pasakojo pats pastorius Mankinas. „O tai reiškia, kad jūs turite pusantro mėnesio sėdėti ir žaisti su savo vaikais. Nustokite panikuoti ir mėgaukitės laiku su savo šeima.“

Iš tiesų tik blaivus protas ir panikos suvaldymas padės visiems išgyventi šią krizę.

Stebėti koronaviruso plitimo žemėlapi, statistiką Lietuvoje ir pasaulyje galite čia – www.zinoti.lt/koronavirusas/

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].