Sužinokite, kaip katė tapo mokslinio straipsnio apie fiziką bendraautore

Kas slypi už garsių asmenybių pseudonimų? Paprastai už jų slepiasi tikri žmonės, tačiau yra ir išimčių. Už kriogenikos FDC Vilardo pseudonimo slepiasi Siamo katė Čester. Kviečiame apie tai paskaityti daugiau.

1975 m. amerikiečių fizikas Džekas H. Heteringtonas atliko tyrimus kriogenikos srityje ir nusprendė paskelbti savo darbą viename įtakingiausių to meto fizikos žurnalų „Physical Review Letters“.

Jo straipsniai negalėjo pasiekti spaudos, nes buvo parašyta, kad tekstai būtinai turi būti parašyti kelių autorių, o šis mokslininkas rašė vienas. Fizikas greitai ištaisė šį neatitikimą, pridėdamas savo katę prie bendraautorių.

Jis ieškojo ir kito sprendimo, tačiau laiko buvo nedaug: straipsnis „Dviejų, trijų ir keturių atomų keitimosi efektai nematomoje formoje“ turėjo būti paskelbtas kuo greičiau. Autoriui pavyko tai įgyvendinti.

katė

Mokslininkas pagalvojo, kodėl gi Čester nepaversti bendraautore? Fizikas panaudojo katės slapyvardžiui tėčio Vilardo vardą.

Apie apgaulę pasaulis sužinojo tik 1978 m. Tarptautinėje fizikos konferencijoje, tačiau net ir šioje situacijoje profesorius rado išeitį ir kaip antrą parašą uždėjo savo katės letenos atspaudą.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].