Viena šeima Amerikoje nusprendė priglausti sunkią praeitį turėjusį pitbulį. Motina sustingo, kai įėjusi į kambarį pamatė sūnų, stipriai apkabinusį šuns snukį. Kas nutiko toliau?

Įrodyta, kad vaikai, augę su gyvūnais, yra labiau empatiški, rūpestingi ir atsakingi suaugusiųjų gyvenime. Paprastai tėvai pasirenka mažą šuniuką ir su jauduliu stebi, kaip keturkojis draugas auga kartu su jų naujagimiu. Jie taip pat mano, kad tai saugesnis pasirinkimas nei namo parsivesti praeityje sirgusį augintinį.

Tačiau ši šeima pasielgė būtent taip. Betsy yra pitbulio veislės kalytė, turėjusi sunkią praeitį. Ankstesnis šeimininkas šunį naudojo kovoms ir taip užsidirbdavo pinigų. Tačiau kalytė nebuvo tokia agresyvi, kaip jis norėjo. Ji nepuolė ir nekandžiojo kitų šunų, todėl buvo paversta „bokso kriauše“ kitiems gyvūnams. Kai ją išgelbėjo neabejingi žmonės, ji turėjo daugybę žaizdų, kuriose jau buvo infekcija. Jos gyvybei grėsė pavojus, tačiau po kelių savaičių, praleistų veterinarijos klinikoje, ji pasveiko ir rado naujus namus, kurie užtikrino jai saugų ir geresnį gyvenimą.

Betsy iš karto susidraugavo su jauniausiu šeimos vaiku. Berniukas taip pat jautė, kad juos sieja ypatingas ryšys. Kai šuo buvo šalia, berniukas prisitraukė Betsy prie savęs ir apkabino jos snukį.

Tai pamačiusi motina akimirką sulaikė kvapą. Tačiau paaiškėjo, kad ji bijojo visai be reikalo, nes Betsy atsakė berniukui meile ir lyžtelėjo jam skruostą. Ji mėgsta eiti į žvejybą su šeima ir labai mėgsta būti glostoma.

Nors daugelis žmonių mano, kad pitbuliai yra pavojingi gyvūnai, tai netiesa! Turintys patirties su šiais šunimis žino, kad jie toli gražu nėra agresyvūs, o svarbiausia yra juos tinkamai išauklėti.

Kokį šunį turėtumėte pasirinkti savo vaikui?

Renkantis augintinį, labai svarbu atsižvelgti į vaiko amžių ir aktyvumo lygį. 1-3 metų amžiaus mažylius gali stumdyti energingas ir šiek tiek nerangus šuniukas, kuris nesuvokia savo dydžio. Kita vertus, didesni vaikai gali netyčia sužeisti mažą šunį.

Verta įsigyti suaugusį šunį, kuris jau turi patirties bendraujant su vaikais. Mažam šuniukui reikia daug dėmesio. Šuo turi būti dresuojamas. Šuniukui būtina skirti daug laiko, kad jis išmoktų tinkamai elgtis.

Tėvams, turintiems vaikų, geriausia rinktis protingą, gero temperamento ir vidutinio energingumo šunį. Vaikai paprastai labai lengvai bendrauja su šių veislių atstovais:

  • Labradoro retriveris – šios veislės šunys yra gana protingi ir puikiai sutaria su vaikais, tačiau jei jiems neskiriama pakankamai judesio, jie gali tapti hiperaktyvūs.
  • Pudelis – pudeliai yra labai protingi ir temperamentingi, tačiau juos reikia reguliariai prižiūrėti.
  • Frizos bišonas – šie maži šunys, kurių išvaizda kaip vatos gumuliuko, mėgsta žaisti, tačiau su vaikais jie nėra labai aktyvūs.
  • Biglis – šie šunys yra draugiški, protingi ir ne per daug dideli, todėl gerai sutaria su vaikais.
  • Kernterjeras – šie maži, aktyvūs šunys puikiai sutaria su vaikais ir labai švelniai elgiasi su jais.
  • Škotų aviganiai – jie labai ramūs ir švelnūs su vaikais.
  • Vokiečių aviganiai – šie šunys yra labai ištikimi ir lojalūs, tačiau turi būti gerai dresuojami.
  • Mišrūnai – paprastai būna mieli ir protingi, labai prisirišę prie savo šeimininkų.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].