5 šunų veislės, kurios labai myli vaikus. Jie tarsi auklės!

Galvojate apie augintinio įsigijimą, bet nežinote, koks šuo tiktų vaikui? Pasirinkimas turi būti apgalvotas, nes gyvūnas nėra žaislas. Pristatyme šunų veisles, kurios labai myli veiklus.

REKLAMA

Dauguma tėvų nori mažų šunų, kurie savo dydžiu primena mielus žaislus. Deja, tai tik iliuzija, nes jie yra patys jautriausi aplinkai. Mažas šuo gali jausti vaiko grėsmę. Kita vertus, dideli šunys su kūdikiu elgiasi kaip su savo šuniuku ir atidžiai stebi, kad jam nenutiktų nieko blogo.

REKLAMA

Koks šuo bus tinkamiausias?

Pačioje pradžioje reikia paminėti, kad kiekvienas šuo yra gyva būtybė, turinti savitą charakterį. Jei nuspręsite pasiimti augintinį iš prieglaudos, pasiteiraukite, ar jis nepatyrė traumų ir pasitikrinkite, kaip jis jaučiasi vaiko draugijoje. Galbūt riksmas ir staigūs judesiai sukels jam stresą. Toks šuo neturėtų būti šeimoje su vaikais, nes jis tiesiog gyvens baimėje, o ištiktas panikos gali užgauti mažylį ir šeimininką. Jei pasirinksite konkrečią veislę, apsilankykite forumuose, skirtuose šių gyvūnų mylėtojams, ir sužinokite kuo daugiau apie gyvūno priežiūrą, elgesį ir sąlygas, kurių jums reikia norint aprūpinti savo būsimą augintinį. Laimingas šuo suteiks jums meilės, kokios dar niekada nepatyrėte.

REKLAMA

5 šunų veislės, kurios idealiai tinka šeimoms su vaikais

  • Samojedas – pirmoji sąrašo veislė. Šis šuo puikiai sutaria su vaikais, yra energingas ir nori žaisti. Jis ne itin gerai toleruoja vienatvę, todėl jei reikia ilgam išvyksti iš namų, tai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas. Veikiamas nuobodulio, jis gali pradėti ką nors graužti namuose.
  • Lenkų žemumų aviganis – veislė, pripažinta kaip puikus šeimos draugas, ypač su didesniais vaikais. Mėgsta žaisti ir leisti laiką lauke. Jis pasižymi didele kantrybe.
  • Airių seteris yra šuo, mėgstantis žaisti. Jis labai ramus ir santūrus, o kartu ir smalsus pasauliui. Mažas vaikas turi išmokti gerbti gyvūną, o gyvūnas jam suteiks besąlygišką meilę.
  • Berno zenenhundas – graži, švelnaus elgesio veislė, idealiai tinka aktyviai šeimai. Jei vaikas pagriebs uodegą ar ausį, šuo drąsiai tai ištvers (tačiau tai nereiškia, kad galite vaikui leisti taip daryti, nes gyvūnas taip pat jaučia skausmą ir diskomfortą).
  • Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis – kantrus, rūpestingas šuo. Vaikas puikiai praleis laiką tokio keturkojo draugijoje.

šunų

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].