Vienas fotografas iš Sirijos visai netyčia nufotografavo savo kolegą, kuris metė visus darbus ir šoko gelbėti vaiką iš apšaudomos teritorijos. Ši nuotrauka vėliau laimėjo tarptautinį Hamdano fotografijos apdovanojimą.

Mohamedas Alragebas už šią nuotrauką gavo net 120 tūkst. JAV dolerių. Nuotraukoje yra matomas fotožurnalistas Abda Alkaderis Habaka bėgantis ir rankose nešantis berniuką.

Nuotrauka buvo padaryta 2017-ųjų metų balandį vakarų Alepe, didžiausiame Sirijos mieste. Tą dieną ten buvo atidarytas „žaliasis koridorius“, kad žmonės galėtų saugiau palikti teritoriją, kurioje vyksta karas.

Fotografai susirinko visa tai įamžinti, tačiau kaip tik tuo metu prasidėjo stiprūs apšaudymai, minos krito ten, kur ėjo visai nekalti žmonės ir vaikai.

Abda tuo metu numetė savo kamerą ir nubėgo prie sužeistųjų, o jo kolega Mohamedas tęsė filmavimą. Rezultatas – neįtikėtini kadrai, kurie parodo tikrąjį karo siaubą.

„Niekada to nepamiršiu, buvo labai baisu, žmonės rėkė, aplinkui buvo daugybė sužeistų, žuvusių žmonių. Žinojau, kad turiu padėti. Numečiau fotoaparatą ir nubėgau į sprogimo vietą, pamačiau sužalota vaiką, paėmiau jį ir pradėjau bėgti“, – prisimena Abda.

Vyras prisimena, kad kažkas jam sakė palikti vaiką ir gelbėtis pačiam, tačiau jis prisimena kaip stipriai plakė jo širdis ir jis žinojo, kad daugiau iš nieko kito pagalbos šis vaikas nesulauks.

Jis bėgo ir meldėsi, kad šalia nenukristų dar viena mina.

„Staiga berniukas atsimerkė ir labai stipriai suspaudė mano ranką. Tada supratau, kad jis vis dar gyvas ir labai išsigandęs. Jis pažvelgė tiesiai man į akis, aš linktelėjau jam ir toliau bėgau“, – sako Abda.

Apdovanojimų ceremonijoje Mohamedas atsiimdamas apdovanojimą apibūdino savo kolegą kaip didvyrį, Sirijos revoliucionierių, humanišką ir ryžtingą žmogų, kuris visada padės tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos.

Konkurso iniciatoriai taip pat apdovanojo ir Abda už jo drąsą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].