Kitų žmonių santykiai. Kodėl nereikia į juos kištis ir kontroliuoti?

Gyvenimas yra nenuspėjamas dalykas. Kartais žmonės priima sprendimus, kuriuos sunku paaiškinti ar suprasti. Yra daug istorijų, kai žmonės visko atsisako ir staiga keičia savo gyvenimą. Kai kurie iš jų baigiasi laimingai, o kiti tampa pamokomu pavyzdžiu. Tačiau kitų žmonių santykiai nėra jūsų reikalas ir negalite į juos kištis.

Kaip nutraukti santykius

Istoriją papasakojo moteris, susirūpinusi motinos likimu. Po daugelio metų nuspėjamo ir stabilaus gyvenimo motina nusprendė viską kardinaliai pakeisti ir priėmė sprendimus, kuriais dukra nepatenkina. Vis dėlto, ar verta dukrai taip įnirtingai reaguoti į tai, kas vyksta? 

„Prieš dvejus metus, kai mano mama dar gyveno su tėvu, ji susipažino su vyru internete. Jie pradėjo bendrauti, mama daug laiko praleido internete. Po šešių mėnesių, nenurodydama jokios priežasties, ji paliko tėvą ir išvyko gyventi su tuo vyru į nuomojamą butą. Beveik nepažįstamam vyrui ji paaukojo butą, vasarnamį, materialinę gerovę ir stabilią šeimą . 

Tuomet tai mane sukrėtė, bet aš nusprendžiau palaikyti savo motiną, nes visi nusipelno laimės. Aš stengiausi būti jos pusėje, bet tik tol, kol sužinojau, pas ką ji nuėjo. Jos naujasis išrinktasis yra nepatikimas ir nevertas vyras . Jis yra lėtinis alkoholikas, turintis narcisistinį polinkį.

Mama rūpinasi juo kaip mažu vaiku. Porą kartų gavau jam darbą, jis buvo net užsikodavęs, bet jis vėl ėmė gerti. Neseniai vėl gavau jam darbą, išvyko į komandiruotę ir ten apsigyveno. Mama nuvyko į kitą miestą, kad sugrąžintų jį namo ir vėl padėtų “ .

Kitų žmonių santykiai

„Aišku, man visa tai nepatinka. Mama turi pakankamai savo problemų, o čia yra papildomos bėdos. Kiek kartų bandžiau su ja kalbėtis, maldavau, kad ji grįžtų namo ir paliktų šį vyrą. Mama supranta, kad negali taip gyventi ir kad laikas grįžti namo, bet negali jo palikti. Ji sako, kad jaučia jam jausmus ir gailisi jo.

Tai yra bejėgiškumas, aš nežinau, ką daryti. Negaliu jos įtikinti, bet taip pat negaliu palikti jos ten. Neištrauksiu jos jėga iš ten. Kaip padėti mamai? Ką daryti? “

Kitų žmonių santykiai

Padėtis gana sudėtinga ir nevienareikšmė. Viena vertus, reikia pasiimti motiną, išgelbėti ją nuo neverto vyro ir laikui bėgant ji pradės aiškiai matyti ir supras, kad dukra buvo teisi. Bet, kita vertus, ar tai tikrai taip paprasta? Šiuo klausimu psichologas turi savo nuomonę.

Reikia pradėti nuo to, ko mama iš tikrųjų nori. Dukra pati nusprendė: jai nepatinka šis vyras, mamai ten blogai, ją reikia gelbėti. Noras suprantamas, tačiau į šią situaciją reikia žiūrėti iš mamos pusės. Ji yra suaugusi ir yra atsakinga už savo gyvenimą.

Faktas yra tas, kad galite pasakyti žmogui tik tiek: kad jo išrinktasis yra nevertas, nepatikimas, priima blogus sprendimus ir gadina gyvenimą visiems. Tai nebus naudinga, kol žmogus nuspręs, ką daryti su šiais santykiais. Jei jis pasilieka juose, tada kažkas jį sulaiko, yra šiokia tokia priežastis tęsti visa tai.

Taip atsitinka, kad žmogus yra mylimas ne dėl kažko, o nepaisant. Jei moteris pasilieka su nevertingu vyru iš gailesčio, tai yra jos jausmai. Dukrai reikia nustoti gailėtis mamos, gailėtis savęs ir palikti viską ramybėje. Ji kaltina save, kad neišgelbėjo, neišsaugojo, dingo ir paliko. Šios mintys gali sugriauti jos gyvenimą.

Kitų žmonių santykiai

Viskas čia yra sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Mama visko atsisakė, dėl gyvenimo į niekur. Žinoma, sprendimas nebuvo lengvas ir tam buvo rimtų priežasčių. Nors šios priežastys nežinomos, sunku suprasti šią situaciją iki galo. Galbūt sena santuoka jai tapo našta ir ji norėjo naujų santykių.

Turite paklausti mamos, ar ji pasirengusi nutraukti šiuos santykius, ar ji iš jų gavo tai, ko jai reikėjo. Jei ji yra pasirengusi grįžti namo, tuomet jūs galite padėti jai nutraukti šiuos santykius ir palikti dabartinį partnerį. Jei motina sąmoningai pasilieka su juo, tai dėl tam tikrų priežasčių jai to reikia.

Kitų žmonių santykiai

Kartais santykiuose negali suprasti, kaip elgtis. Jūs negalite nuspręsti dėl kažko, net jei tai jūsų artimasis. Galite padėti, patarti ir paremti, bet neversti kažko daryti. Kiekvienas turi pats galvoti, kas jam yra geriausia.

Baigti santykius visada sunku, net jei jie sukelia tik nusivylimą. Tam reikia stiprybės, pasitikėjimo ir artimųjų palaikymo. Tai yra palaikymas, kurį galime suteikti savo mylimam žmogui, kai jo santykiuose ne viskas klostosi gerai, ir tai yra būtent tai, ko jums reikia, kad įdėtumėte visas jėgas.

Kitų žmonių santykiai

Žinoma, tai nėra universalus patarimas visoms gyvenimo situacijoms. Kartais žmogų tikrai reikia išgelbėti, tačiau tokiu atveju vis tiek reikia, kad žmogus norėtų būti išgelbėtas. Kitų žmonių santykiai yra tik jų reikalas.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].