Kaip sodinti krapus rugpjūtį, kad jau netrukus galėtumėte skinti derlių?

Kaip galima įsivaizduoti vasarišką patiekalą be aromatingų krapų? Jaunos bulvės, šviežių daržovių salotos, padažas su keptomis cukinijomis – krapus naudojame visur! Juos galime užšaldyti žiemai ar dėti į stiklainius marinuojant. Vieno derliaus tikrai neužtenka. Bet jei pasodinsite naują partiją vasaros viduryje, iki rudens visko užteks. Šiame straipsnyje išduosime, kaip reikia sėti krapus vasaros pabaigoje.

Rudenį krapų derlių galima sunaudoti žiemos atsargoms. Taip pat galite juos užšaldyti, kad žiemą sriuboje būtų kvapnaus ingrediento. Nebijokite, jei neturite daržo. Krapus ant palangės galima auginti visus metus.

krapus

Kaip tinkamai sodinti krapus?

Dirvos paruošimas

Visų pirma, jums reikia pasirinkti tinkamą krapų sėjos vietą. Tai turėtų būti sritis, kuri gauna daug šviesos. Prieš sėjant krapus, būtinai patręškite dirvą organiniais priedais. Kalkingas dirvožemis šiam augalui netinka. Todėl tręšimui rinkitės kompostą ar humusą.

Sėklų paruošimas

Pradėkite ruošti sėklas likus 2 dienoms iki sodinimo. Sudėkite jas į audinio maišelį ir pamirkykite vandenyje. Skystį keiskite kas 8 valandas. Per savaitę jūsų sėklos sudygs. Ir jei jūs iš anksto nemirkote krapų sėklų, tada pirmųjų ūglių galima tikėtis ne anksčiau kaip po 2 savaičių.

krapus

Teisingas sodinimas

Krapus geriausia sodinti į lysves. Atstumas tarp jų turėtų būti ne mažesnis kaip 25 cm, gylis yra apie 3 cm. Nebijokite sėti krapų šalia kitų daržovių. Jiems bus patogu su tokiais kaimynais, kaip svogūnai, salotos ir ridikai.

Dirvožemio purenimas

Pamatę pirmuosius ūglius, nepamirškite papurenti dirvožemio. Tada būtinai pakartokite procedūrą po lietaus ar laistymo. Tai būtina, kad krapų augimas nesulėtėtų. Iš tiesų po laistymo dirvožemyje susidaro pluta, kuri neleidžia šaknims gauti deguonies.

Žalumynus verta retinti, kai pasirodo pirmieji 3–4 lapai. Optimalus atstumas tarp žalumynų yra 3–5 cm, bet jei jums reikia konservavimui krapų skėčių, padidinkite atstumą iki 10 cm.

krapus

Sodinti krapus vasarą nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti. Nepamirškite stebėti dirvožemio būklės. Žemę reikia reguliariai drėkinti ir pagal poreikį tręšti azotu. Jei petražolės, salierai, morkos ar krapai jau augo kurioje nors sodo vietoje, rinkitės kitą.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].