Daugelis žmonių ignoruoja tokį svarbų aksesuarą kaip kepurė. Dažnai net nesusimąsto apie jo svarbą.

Tam yra daug priežasčių, pvz., nenoras susigadinti šukuoseną ar savo įvaizdį, paaugliai nenešioja kepurių, kad atrodytų labiau subrendę arba tiesiog nenori jų dėvėti.

Jei mąstote, kodėl verta dėvėti kepurę ar skrybėlę, pateiksime priežastis, įrodančias, kad galvos apdangalų svarba yra neabejotina.

Neužmirškite, kad atsisakymas dėvėti tokį rūbą gali pakenkti jūsų sveikatai ne tik šaltu oru, bet ir šiltuoju metų laiku.

Galvos apdangalo dėvėjimo priežastys

Apsaugo nuo ausų ligų

Esant šaltam orui mažiausiai apsaugotas jūsų organas yra ausys. Plaukai neišlaiko ausų šiltai, todėl galite lengvai jas nušalti. Problemų taip pat gali kilti, kai staigiai krenta temperatūra: ausys netoleruoja šalčio, o tada aštrios šilumos, pavyzdžiui, kai ateinate iš šalto į šiltą kambarį.

Nepamirškite, kad nukenčia ausies nervas, todėl gali sumažėti klausos aštrumas. Žmogaus kaukolėje visi organai yra vienas šalia kito, todėl jei atsiranda uždegimas, jis gali persiduoti ir kitiems organams. Gerklės skausmas ar sinusitas gali tapti nuolatiniais jūsų palydovais.

Apsaugo nuo plaukų slinkimo

Jei nenešiojate kepurės, nes norite išlaikyti gražią šukuoseną, tuomet susimąstykite, kad tai gali sukelti plaukų slinkimą. Vieną dieną gali nutikti taip, kad nebus ko sugadinti: plaukai tiesiog iškris.

Kai būna šalta, susiaurėja kraujagyslės ir tai sukelia prastą kraujo tiekimą. Todėl plaukų folikulai nebėra tinkamai maitinami. Išsausėja oda, plaukai tampa gležni ir ploni bei pradeda slinkti.

Apsaugo nuo veido nervo pažeidimų

Dėl šalto ir stipraus vėjo kraujas netinkamai cirkuliuoja. Dėl to gali atsirasti neuralgija ir veido nervo suspaudimas.

Visa tai gali sukelti rimtus galvos skausmus, viso kūno skausmus, taip pat raumenų neveiklumą: pažeidus veido nervą, jūsų veidas gali atrodyti persikreipęs tikrąja to žodžio prasme.

Apsaugo nuo meningito

Ne veltui motinos šiltai aprengia savo vaikus ir nepamiršta uždėti kepurių.

Meningitas yra smegenų gleivinės uždegimas. Jis gali kilti tiek dėl nusilpusio imuniteto, tiek dėl hipotermijos. Liga gali sukelti kurtumą ir net epilepsiją.

Padeda imuninei sistemai

Kai nukrenta žmogaus kūno temperatūra (t.y. hipotermijos metu), susilpnėja imunitetas, todėl atsiranda palankios sąlygos įvairiems mikrobams ir mikroorganizmams daugintis ir paveikti visą organizmą.

Pats šaltis nėra pagrindinė imuniteto susilpnėjimo priežastis, tačiau jis vaidina svarbų vaidmenį. Jei dėvėsite kepurę, išvengsite daugelio ligų ir problemų.

Šilta ir patogu

Dėvėkite kepurę ir visada jausite šilumą. O svarbiausia, kad kepurė yra patogi: jos nenupūs vėjas kaip gaubtuvo. Ji nėra kaip skara, kuri visada krenta žemyn ir nėra ypač šilta.

Apsaugo nuo šilumos

Nepamirškite, kad galvos apdangalas reikalingas ir šiltu oru: jis išgelbės nuo perkaitimo ir saulės smūgio.

Skrybėlė taip pat apsaugos veido odą nuo nudegimų.

Šaltinis

Nemokamai užsiprenumeruokite ir pirmieji gaukite mūsų naujausius straipsnius bei nuotraukas

👇

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].