Šiandien mūsų redaktoriai kviečia apsvarstyti vieną paprastą kelių eismo taisyklių testą. Verta paminėti, kad jame vaizduojama gana įprasta situacija. Taigi, jūs turite atsakyti, ką tokiomis aplinkybėmis (kaip pateikta žemiau esančiame paveikslėlyje) turi praleisti geltonas automobilis. Ar galite į klausimą atsakyti be jokios pagalbos?

REKLAMA

Kam turi duoti kelią geltonas automobilis?

Kaip tikriausiai žinote, kiekvienas vairuotojas vairuodamas turi būti nepaprastai atsargus. Juk nuo to priklauso, ar jis pasieks kelionės tikslą be jokių incidentų. Žinoma, nemažą vaidmenį atlieka ir kelių eismo taisyklių laikymasis. Štai kodėl labai svarbu pasikartoti kelių eismo taisykles, naudojant tokių galvosūkių pavyzdį, kuriuo dalinasi mūsų redaktoriai.

REKLAMA

Bet grįžkime prie testo. Kaip matote, turime sankryžą, du automobilius ir tramvajų. Pagal problemos sąlygas reikia atsakyti, kas duos kelią geltonam automobiliui nepažeisdamas kelių eismo taisyklių. Beje, norėdami susidoroti su šia problema, neskubėkite. Matote, kas trečias apklaustas žmogus daro vieną kvailą klaidą. Ir dėl to jiems nepavyksta išspręsti šio, iš tiesų, gan paprasto testo.

Taigi, kaip tikriausiai žinote, norėdami rasti teisingą atsakymą, turite atidžiai pažvelgti į kelio ženklus. Taigi, matote, kad paveikslėlyje yra ženklai „Pagrindinis kelias“ ir „Pagrindinio kelio kryptis“. Tokiu atveju problemos sprendimas yra neįtikėtinai lengvas, ar ne? Juk pagal ženklus geltonas automobilis visiškai niekam neturėtų duoti kelio.

REKLAMA

Deja, būtent taip galvoja tie, apie kuriuos rašėme aukščiau. Ir dėl to jie neišlaiko šio testo. Matote, kiekvienas vairuotojas turėtų žinoti, kad šviesoforo buvimas panaikina pirmumo ženklų poveikį. Todėl, norint išspręsti šią situaciją, būtina prisiminti kelių eismo taisyklių punktus, susijusius su šviesoforais.

REKLAMA

Geltonos spalvos automobilio vairuotojas ruošiasi sukti į kairę. Pagal kelių eismo taisykles, jis privalo duoti kelią ta pačia kryptimi važiuojančiam tramvajui ir kitoms transporto priemonėms, važiuojančioms priešinga kryptimi arba sukančioms į dešinę. Įdomu, ar jau atspėsite, koks yra teisingas atsakymas?

REKLAMA

Žinoma, viskas elementariai paprasta. Kadangi šioje situacijoje judame pagal šviesoforo nurodymus, geltonas automobilis turi duoti kelią visoms parodytoms transporto priemonėms. Tik joms pravažiavus, mūsų testo herojus galės tęsti savo kelionę. Prisipažinkite: ar jums pavyko susidoroti su šiuo kelių eismo taisyklių testu be mūsų patarimų? Pasidalinkite savo rezultatais komentaruose.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].