Japonijos švietimo sistemos paslaptys, dėl kurių vaikai užauga sėkmingesni

Japonijos mokyklos teikia pirmenybę jaunų žmonių gyvenimo įgūdžių ugdymui. Palyginti su Vakarų šalimis, tokiomis kaip JAV, kurioje taikoma 180 dienų mokymo sistema, Japonijoje egzistuoja 210 dienų mokymo sistema. Yra keletas priežasčių, kodėl Japonija vadinama efektyviausia šalimi pasaulyje ugdymo srityje. Štai šešios priežastys, kodėl Japonijos švietimo sistema yra tokia unikali.

Iki 4 klasės vaikų žinios nėra vertinamos

Tai gali nuskambėti įdomiai, tačiau vaikai nelaiko egzaminų iki 4 klasės. Japonijoje svarbiau nustatyti teisingas nuostatas ir elgesį nei žinias. Per šį laiką vaikai tampa dosnūs, supratingi ir atjaučiantys. Nuo mažens vaikai mokomi gerbti kitus ir žmoniškai elgtis su gamta bei gyvūnais.

Vaikai patys valo mokyklą

Daugumoje pasaulio šalių klases valo tik valytojos ir padėjėjos, o Japonijoje – patys mokiniai. Jie yra atsakingi už tai, kad klasė, valgomasis ir vonios kambarys būtų švarūs ir tvarkingi. Japonai mano, kad, norint kartu dirbti, svarbu kartu valyti klases ir mokyklos aplinką. Tai taip pat moko vaikus gerbti savo ir kitų darbą.

Mokiniai valgo kartu su savo mokytoju klasėje

Kitose šalyse laikoma neetiška, kad mokytojas valgo su mokiniais, tačiau Japonijoje yra priešingai. Valgydami kartu, mokytojai ir mokiniai turi pranašumą, nes užmezga produktyvių pokalbių ir gerina tarpusavi ryšį. Japonijos mokyklos taip pat moko mokinius valgyti sveiką ir subalansuotą maistą. Štai kodėl visų mokyklų kavinėse dirba profesionalūs virėjai, taip pat yra standartiniai valgiaraščiai, kuriuos paruošia sveikatos priežiūros specialistai.

Po pamokų vaikai toliau praktikuojasi

Japonijoje įprasta, kad mokiniai po pamokų toliau praktikuojasi. Taip be žinių, įgytų per 6 valandas mokykloje, vaikai mokosi papildomų dalykų ir yra skatinami tęsti mokymąsi.

Be privalomų dalykų mokiniai dar mokosi kaligrafijos ir poezijos

Mokiniai mokosi kaligrafijos technikos, vadinamos „shodo“. Mokyklose taip pat moko vaikus haiku – poezijos rūšies, susidedančios iš kelių žodžių ir perteikiančios labai gilią prasmę. Haiku yra tradicinis literatūros žanras, turintis šimtmečių senumo istoriją, jungiantis intelektą, emociją ir estetiką.

Mokiniai dėvi vienodą uniformą

Uniformos dėvėjimas yra svarbu norint pašalinti mokinių gyvenimo skirtumus ir socialinę nelygybę bei sukurti aplinką, kurioje jie galėtų dirbti ir mokytis kaip komanda. Be to, uniformos padeda mokiniams sutelkti dėmesį į mokymosi procesą ir neleidžia vaikytis  mados tendencijų.

Ką manote apie Japonijos švietimo sistemą?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].