Įprasta žilus plaukus laikyti senatvės ženklu. Tačiau Ispanijos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad ankstyvi pilki plaukai gali būti geros sveikatos ir ilgaamžiškumo ženklas.

Mokslininkai nustatė ryšį tarp ankstyvų žilų plaukų ir žmogaus ilgaamžiškumo. Paaiškėjo, kad ankstyvos mirties rizikos sumažinimas priklauso nuo organizme gaminamos medžiagos glutationo.

Ši medžiaga naudojama pigmentams gaminti ir nudažo plaukus tam tikra spalva. Tačiau glutationas taip pat turi antioksidacinių savybių, t.y. gali apsaugoti organus ir audinius nuo uždegimo.

Pasak mokslininkų, su amžiumi šios medžiagos žmogaus organizme pagaminama mažiau. Todėl atsiranda žili plaukai ir taip pat padidėja ligų, kylančių dėl uždegiminių procesų, rizika.

Ankstyvi pilkos spalvos plaukai yra ženklas, kad kūnas neišnaudojo vertingų antioksidantų plaukų dažymui. “Jie buvo panaudoti svarbesnėms užduotims: išlaikyti gerą sveikatą”, – teigia autoriai.

Šią išvadą padarė ekspertai, ištyrę didelį savanorių skaičių. Paaiškėjo, kad žmonės, kuriems žili plaukai pasirodė anksti, buvo fiziologiškai geriau apsaugoti nuo streso ir lėtinių ligų bei vėžio.

Be to, ekspertai mano, kad ankstyvi pilkos spalvos plaukai gali būti ženklas, jog senėjimas, kuris pasireiškia su neurodegeneraciniais reiškiniais, tiems žmonėms nėra tikėtinas.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].