Daugelis žmonių turi gana stereotipišką požiūrį apie pagyvenusius žmones.

Po 60 gyvenimo metų, žmonės pradeda į viską žiūrėti kitaip: mažiau pasitiki kitais, o kartais elgiasi kaip tikri vaikai.

Tokį stereotipišką požiūrį žmonėms įskiepija televizija.

1. Senatvėje žmonės tampa kvaili

Žinoma, senėjimas gali sukelti kognityvinių gebėjimų pokyčius, bet ne visada. Reakcija pablogėja, tačiau smegenys yra aktyvios kitose vietose.

Pagyvenę žmonės turi daug daugiau gyvenimiškos patirties ir jų žodynas platesnis.

2. Pagyvenę žmonės – depresuoti

Šis mitas buvo išsklaidytas seniai, nes buvo atliktas tyrimas , kuris įrodė, kad vyresnio amžiaus žmonės – laimingiausia gyventojų dalis! 

3. Seni žmonės yra vieniši

Socialinė atskirtis gali būti problema pagyvenusiems žmonėms, tačiau dalyvavimas teminiuose renginiuose, taip pat įvairi klubų veikla šią amžiaus grupę daro labai aktyvia. 

Be to, vyresnio amžiaus žmonės dažniau susitinka su giminaičiais!

4. Senatvė atima kūrybiškumą

Klaidinga nuomonė, kad daugelis šio amžiaus žmonių netenka savo kūrybiškumo. 

Prisiminkite, kiek menininkų, rašytojų ir kitų kultūros veikėjų pradėjo savo karjerą tokiame garbingame amžiuje?

5. Seni žmonės yra konservatyvūs

Viskas priklauso nuo žmogaus charakterio. Daugelis žmonių tampa tokie išmintingi, kad lengvai ir greitai supranta apie naujus produktus bei technologijas.

6. Neįmanoma išvengti senatvės – tai genetika

Žinoma, tai tiesa, bet senatvę galite sulėtinti. Tinkama mityba ir sveikas gyvenimo būdas padės atrodyti jaustis jaunesniais ilgiau. 

7. Seni žmonės nėra produktyvūs

Tyrimai parodė, kad išėjus į pensiją 24 proc. žmonių aktyviai dalyvauja savanoriškoje veikloje, kuri paneigia sumažėjusio produktyvumo teoriją.

Šių populiarių mitų paneigimas leidžia suprasti, kad senatvė nėra tokia baisi, kaip galvojate.

Tai visiškai naujas gyvenimo etapas, kuris leidžia žiūrėti į pasaulį iš visiškai kitos perspektyvos. 

Šaltinis

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].