Išgelbėtas šuo Cooper pabėgo iš jį priėmusio žmogaus namų. Klajojo net 27 dienas, kol pagaliau atrado už 65 kilometrų buvusius senuosius savo namus.

REKLAMA

Dėl „Belfast Live“ nenurodytų priežasčių, buvę Cooper šeimininkai atidavė jį globai. Jis buvo apgyvendintas gyvūnų priežiūros centre, o fotografas Nigel Fleming įsimylėjo auksaspalvį retriverį, kuris, jo manymu, galėjo būti gera kompanija jo jau turimai kalytei Molly.

Abu šunys puikiai sutarė ir Nigel tikėjosi, kad tarp jų trijų užsimegs draugystė. Netrukus po to, kai Cooper apsigyveno pas Nigelį ir Molly, visi trys ketino eiti kartu pasivaikščioti. Tačiau kai Nigel atidarė automobilio dureles, norėdamas šunis pavedžioti, Cooper išsiveržė į priekį, peršoko per Molly ir pabėgo.

REKLAMA

„Tai buvo nelaimė. Vargšas šuo nesuvokė, kur jis yra ir kodėl jis čia. Bandžiau eiti paskui jį, bet per kelias akimirkas jis dingo – taigi, prasidėjo jo paieška“, – pasakojo Nigel „Belfast Live“.

Šeimininkas Nigel ieškojo Cooper 27 dienas. Per tą laiką šuo klampojo po miškus ir ėjo judrius kelius. Iš viso jis nuėjo 65 kilometrus, kol galiausiai atsidūrė pas savo buvusį šeimininką, kuris jo atsisakė, nes nebenorėjo ir nebegalėjo išlaikyti Cooper.

REKLAMA

Šiaurės Airijos gelbėjimo organizacija „Lost Paws“ teigė, kad šuns „instinktas“ atvedė jį ten, kur jis žinojo, kad yra jo namai.

Dabar šuo vėl sugrįžo pas Nigel ir Molly

REKLAMA

„Sėdžiu namuose, žiūriu į jį ir negaliu patikėti, kad jis vėl namie,“ – sakė Nigel „Belfast Live“.

Grįžęs į naujuosius namus Cooper dabar labiau pasitiki savimi. Jis valgo nedidelius maisto davinius, kad sustiprėtų ir priaugtų svorio, kuris jam nukrito per 27 praleistas kelyje dienas.

REKLAMA

„Kai Cooper dingo, mano tikėjimas žmogiškumu vėl sugrįžo dėl visos neįtikėtinos pagalbos, kuri man buvo pasiūlyta kitų žmonių, padėjusių jį atrasti. O šiandien, kai Cooper yra čia, šalia manęs ir Molly, aš net nerandu žodžių, kaip paaiškinti dėkingumą, kurį jaučiu“, – sakė Nigel.

REKLAMA

„Lost Paws“ tiki, kad Cooper yra protingas šuo, kuris vadovaudamasis instinktais grįžo pas kažką jam pažįstamo. Kaip jis tai padarė, niekada nesužinosime, bet jis tai padarė.

„Vykdėme paieškas dieną ir naktį, pavyko atsekti jo buvimo vietą, bet vėliau ir vėl jį pametėme. Tačiau dabar žinome, kad jis grįžo į tą vietovę, kurioje gyveno prieš patekdamas į prieglaudą. Atrodo neįtikėtina, kad jam tai pavyko – bet šunys yra nuostabūs, todėl kasdien taip sunkiai dirbame, kad jiems padėtume“, – sakė organizacijos „Lost Paws“ atstovas spaudai.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.