Vienas didžiausių kada nors rastų aukso grynuolių sveria 9,5 kilogramo ir neseniai buvo parduotas už stulbinančią 8,7 mln. Norvegijos kronų sumą (78986, 48 €).

REKLAMA

Aukso grynuolis sudarytas iš daugiau nei 90 procentų aukso, ir, kaip rašo „Daily Mail“, yra vaiko galvos dydžio. Laikraštis rašo, kad aukso ieškotojas Barry Clay’us  šį radinį aptiko 1998 m., praėjus šiek tiek daugiau nei 100 metų po Klondaiko aukso karštinės.

Vikipedijos duomenimis, per didžiąją aukso karštinę į Klondaiką per trejus metus (nuo 1896 iki 1899 m.) į regioną atvyko maždaug 100 000 žmonių. 1899 m. aukso ieškotojai rado aukso, kurio vertė siekia maždaug 50 milijonų Kanados dolerių, o tai padengė tik kasinėjimų išlaidas.

REKLAMA

Šis aukso grynuolis buvo rastas tada, kai Barry Clay’us  savo buldozeriu kasė purvą Swift Creek kasykloje Aliaskoje, netoli nuo tos vietos, kuri prieš šimtą metų pritraukė daugybę aukso ieškotojų.

REKLAMA

Kai  Barry Clay’us rado šį grynuolį, jis iškart suprato, kad laimėjo jackpotą, tačiau jis nežinojo, ką su juo daryti. Kol jis svarstė, ką daryti su šiuo radiniu,  aukso grynuolį jis pakasė  po medžiu.

Galiausiai jis nusprendė aukso grynuolį parodyti ekspertams, kurie patvirtino, kad tai yra antras pagal dydį aukso grynuolis, kada nors rastas Vakarų pusrutulyje, ir didžiausias kada nors rastas aukso grynuolis Aliaskoje.

REKLAMA

Jis yra tik šiek tiek mažesnis už „Boot of Cortez“ grynuolį, rastą Meksikoje 1989 m., kuris sveria 10,9 kilogramo.

Pirkėjas, kuris daugiau nei prieš 20 metų nusipirko aukso grynuolį iš Barry Clay’us, šį radinį pardavė paveldo aukcione Dalase.

REKLAMA

Nėra žinoma, už kiek šį aukso grynuolį jam pardavė Barry Clay’us.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].