20-metis Ashley Goode’as iš Bristolio sunkiai suduria galą su galu, septynias dienas per savaitę dirbdamas 10 valandų pamainomis, kad galėtų išmaitinti save ir savo augintinius. 20-metis vyras pasakoja, kaip kasdien stengiasi apmokėti sąskaitas už elektrą ir išsimaitinti, susidūręs su gyvybei grėsminga krize. Ashley Goode’as iš Mancrofto, Bristolio, gyvena vienas vieno kambario bute su keturiais šunimis ir keturiomis išgelbėtomis katėmis. Jis dirba 10 valandų pamaininį darbą septynias dienas per savaitę už 6,8 euro per valandą ir negali sau leisti įsigyti dviračio kelionei į darbą.

REKLAMA

Į naktinį darbą fabriko darbininkas eina valandą pėsčiomis tamsoje ir valgo tik makaronus, nes tai pigiausias maistas, kurį gali pasigaminti. Laikraščiui „Mirror“ Ashley sakė: „Aš prausiuosi sporto salėje, nes negaliu sau leisti mokėti už dujas, kad galėčiau nusiprausti namuose. Mėnesio pabaigoje visada nerimauju, ar užteks pinigų šunims pamaitinti, bet svarbiau juos pamaitinti, nei valgyti pačiam.“

REKLAMA

Ashley anksčiau buvo apgyvendintas globos namuose ir iš jų išėjo būdamas 16 metų. Jis uždirba beveik 2 300 eurų per mėnesį, tačiau sako, kad per pastaruosius metus išlaidos sąskaitoms ir maistui išaugo trigubai. Kiekvieną mėnesį jis išleidžia daugiau nei 1 140 eurų nuomai, dujoms, vandeniui ir belaidžiam internetui, be to, moka už maistą ir savo augintinių priežiūrą. Todėl jam pačiam pinigų lieka labai mažai.

„Mėnesio pabaigoje niekada nežinau, ar užteks pinigų pasirūpinti savimi ir šunimis. Tai man tikrai kelia nerimą“, – sakė Ashley. „Turiu daug skolų, man atjungė elektrą ir dujas. Negaliu už viską susimokėti. Jei neturiu pakankamai maisto, nerimauju, kada turėsiu jo daugiau, ir tada tiesiog meldžiuosi Dievui.“

REKLAMA

20-metis pasikliauja Bristolio gyvūnų gelbėjimo centro geranoriškomis aukomis, kad jo aštuoni mylimi augintiniai būtų gerai pamaitinti ir paskiepyti. Kiekvieną trečiadienį jis lankosi Ambition Lawrence Weston bendruomenės centre, kad nemokamai patikrintų savo augintinius ir pasiimtų šunų gultus, kraiko dėžes ir maisto maišelius.

REKLAMA

Karantino metu Ashley priglaudė 12 kačių, kai jo draugas nebegalėjo jomis pasirūpinti. Keturios iš jų pasiliko su Ashley visam laikui: Tinkerbell, Massey, Red ir Ruby. Jos jam palaiko kompaniją kartu su keturiais šunimis: penkerių metų prancūzaitėmis Blue ir Willow, septynerių metų buldogu Dolce ir dvejų metų buldogu Bruno.

REKLAMA

Ashley nori vieną dieną tapti veterinaru ir sako, kad jo augintiniai labai padeda jo psichologinei sveikatai ir gerovei. „Mano psichinė sveikata prasta. Šių metų pradžioje išsiskyriau su savo mergina ir jaučiausi taip, tarsi nebenorėčiau gyventi. Šunys mane palaikė ir suteikė man prasmę“, – aiškino jis. „Vyriausybė nemato, kokį poveikį žmonėms daro didelės pragyvenimo išlaidos“.

„Anksčiau valgydavau du sveikus patiekalus per dieną. Dabar valgau tik makaronus, nes tai viskas, ką galiu sau leisti. Einu į sporto salę nusiprausti po dušu, nes negaliu susimokėti už dujas, kad galėčiau išsimaudyti namuose. Tai absurdiška.“

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].