Ugandoje gyvenanti 26 metų ispanė Marija Galán yra tikras vilties švyturys. Savo nepajudinamu atsidavimu ir paprasta, bet gilia mantra – „Kiekviena šypsena svarbi“ – ji pakeitė 32 vaikų gyvenimus, įrodydama, kad meilei nėra ribų.

REKLAMA

Kelionė, pakeitusi Marijos gyvenimą

Ispanijoje gimusios ir užaugusios Marijos kelionė į Ugandą prasidėjo nuo noro pakeisti pažeidžiamų vaikų gyvenimus. Gavusi ekonomikos ir tarptautinės prekybos laipsnį ir atkreipusi dėmesį į mamos pamokymus, kaip svarbu padėti tiems, kuriems pagalbos reikia, Marija išvyko į Ugandą savanoriauti našlaičių namuose.
REKLAMA

Tačiau likimas turėjo kitų planų. 2020 metais Marija atsidūrė Afrikoje, izoliuota nuo savo tėvynės ir įtraukta į kasdienį vaikų namų gyvenimą. Būtent tuo metu ji sulaukė šokiruojančių naujienų – našlaičių prieglauda netrukus turėjo būti uždaryta. Atsisakiusi stovėti ir nieko nedaryti, Marija priėmė gyvenimą pakeitusį sprendimą: ji pasiliks Ugandoje ir taps šių 32 apleistų sielų globėja.

Ji sukūrė šventovę vaikams

REKLAMA

Taip gimė Kūdikių Ugandos fondas – prieglauda pažeidžiamiausiems visuomenės nariams. Padedama bičiulės savanorės Maribel, Marija užsitikrino saugų prieglobstį vaikams. Dabar jie turi du vaikų globos namus, mokyklą, kurioje mokosi beveik 600 ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikų, aklųjų vaikų mokyklą, profesinio mokymo centrą, pirminės sveikatos priežiūros kliniką, odontologijos kliniką. Tai, kas prasidėjo kaip kukli iniciatyva užkirsti kelią našlaičių namų uždarymui, išaugo į įvairiapusę organizaciją, tenkinančią įvairius svarbiausius bendruomenės poreikius.

REKLAMA

Marijos įsipareigojimas vaikams neapsiriboja jų pagrindinių poreikių tenkinimu: tai apima visapusišką jų tobulėjimą ir jie tampa nepriklausomais, atsakingais suaugusiais. Kurdama įdarbinimo programas ji suteikia jiems įgūdžių ir pasitikėjimo, kurių reikia norint integruotis į visuomenę ir kurtis šviesesnę ateitį.

Ji norėjo padėti vaikams

REKLAMA

Vienas iš svarbiausių Babies Uganda darbo aspektų yra jų mokykla akliesiems. Vilties šaltinis visuomenėje, kurioje negalia dažnai stigmatizuojama. Marija paaiškina, kad negalia Ugandoje yra tabu. Vaikai slepiami, o šeimai – gėda.

Teikdama švietimą ir paramą, Babies Uganda suteikia šiems vaikams galimybę nepaisyti visuomenės kliūčių ir susikurti šviesesnę ateitį.

REKLAMA

Ji susidūrė su tam tikrais iššūkiais

Gyvenimas Ugandoje Marijai pateikė savų iššūkių. Visuomenėje, kuriai būdingas gilus seksizmas ir kultūriniai skirtumai, ji susidūrė su pasipriešinimu ir išankstiniu nusistatymu. Be to, tokiems dideliems projektams finansuoti reikalinga nuolatinė parama. Marija atskleidė, kad pajamos gaunamos iš rėmėjų, kurie jiems padeda kas mėnesį. Asmenys gali prisidėti remdami arba įsigydami neseniai išleistą knygą „The Life of Sami“. Knygoje, kurią parašė Marija, aprašomos tikros Ugandos vaikų istorijos, skaitytojams siūloma pažvelgti į jų pasaulį renkant lėšas Uganda Babies iniciatyvoms.

REKLAMA

Savanoriai taip pat atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį papildydami organizacijos narius. Nesvarbu, ar jie dalyvauja renginiuose Ispanijoje, ar tiesiogiai dalyvauja projektuose Ugandoje, savanoriai skiria savo laiką ir įgūdžius, kad pakeltų bendruomenę.

REKLAMA

Nepaisant iššūkių, su kuriais susiduria dėl savo darbo, Marija trykšta nepajudinama laime. Ji paaiškino, kad Ispanijoje negali rasti atsakymo, kodėl gyvena. O Ugandoje ji jaučiasi naudinga. Jos kelionė pabrėžia transformuojančią užuojautos galią ir didelį žmonių, pasišventusių keistis, poveikį.

Marijos Galán istorija yra meilės, atsparumo ir žmogaus dvasios galios įrodymas. Jos nesavanaudiškas atsidavimas kitų gerovei yra priminimas, kad net ir ištikus nelaimei gerumas ir užuojauta gali nušviesti kelią į priekį.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].