Galbūt ne paslaptis, kad kelių eismo taisyklių išmanymas ir laikymasis tiesiogiai veikia visų eismo dalyvių saugumą. Pavyzdžiui, pabandykite pasitikrinti, ar jūsų vairuotojo pažymėjimo ir žinių nereikia atnaujinti. Pažiūrėkite į paveikslėlį ir pasakykite, kuris automobilis – baltas ar juodas – kirs sankryžą pirmas. Tik nežiūrėkite į atsakymą.

REKLAMA

Kas per sankryžą važiuos pirmas?

Atrodytų, kas gali būti lengviau nei tiesiog išmokti kelių eismo taisykles ir jų laikytis? Tačiau, kaip rodo praktika, ne visi vairuotojai jų iš tiesų laikosi. Priešingu atveju būtų galima išvengti daugelio nelaimingų atsitikimų, tiesa? Beje, dėl savo saugumo nepakenktų kartas nuo karto pasikartoti kelių eismo taisyklių.

Taigi, pavyzdžiui, šiandien kviečiame pasitikrinti savo žinias važiavimo per sankryžas tema. Paliesime ir šviesoforų klausimą. Kaip jau matote, visa tai pavaizduota aukščiau esančiame paveiksliuke. Turite atsakyti, kuris automobilis šioje situacijoje pravažiuos pirmas. Jau žinote atsakymą?

REKLAMA

Taigi, pirmiausi reikia pasakyti vieną svarbų dalyką. Prieš mus yra kontroliuojama sankryža. Šiuo atveju nėra prasmės tikrinti pirmumo ženklų. Matote, jie galioja tik tuo atveju, jei šviesoforas neveikia arba jo visai nėra. Beje, ši taisyklė negalioja draudžiamiesiems ženklams.

REKLAMA

Pagrindinis šviesoforas ir papildoma sekcija

Pasirodo, visas dėmesys turi būti skirtas tik šviesoforui. Kaip matote, pastarasis turi papildomų sekcijų, leidžiančių judėti tam tikra kryptimi. Tiesiog verta manyti, kad tokia sekcija, nors ir leidžia tęsti kelionę, nesuteikia pranašumo. Paprastais žodžiais tariant, turite duoti kelią tiems, kurie juda ta pačia kryptimi ir kurių pagrindinis šviesoforo signalas tuo metu yra žalias.

REKLAMA

kelių

Kaip matote, juodo automobilio, kuris nori apsisukti, judėjimą reguliuoja papildoma šviesoforo sekcija. Tuo pačiu mūsų situacijoje žaliai šviečia ir pagrindinis šviesoforas šia kryptimi. Tačiau su balta transporto priemone viskas yra šiek tiek kitaip.

REKLAMA

kelių

Taigi jo pagrindinis šviesoforo signalas yra raudonas. Tai reiškia, kad sukdamas jis turės praleisti visus kitus automobilius. Netgi tuos, kurie apsisuka, kaip ir juodos transporto priemonės atveju. Prisipažinkite, ar jums pavyko teisingai atsakyti į mūsų klausimą? Nepamirškite komentaruose pasidalinti savo rezultatais.

REKLAMA

kelių

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].