Matematinės mįslės, kurias įminti daug sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio

Matematika ne veltui vadinama mokslų karaliene. Skaičiai ir įvairios užduotys su jais mus supa beveik visą gyvenimą, tačiau vien aritmetikos žinių neužteks. Būtina ir netgi privaloma mokėti sudėti ir atimti, dauginti ir dalyti. Tačiau kartais paprasta logika gali padėti. Mes turime įdomių logikos uždavinių, kuriuos nebus lengva išspręsti.

REKLAMA

Loginiai uždaviniai

1. 4 5 6 7 8

9 61 52 63 94 46 ?
Pabandykite rasti skaičių, kuris turėtų būti klaustuko vietoje.

REKLAMA

2. Kiek kampų turės stalviršis, jei nupjausite vieną kampą nuo jo?

REKLAMA

3. Raskite logiką šioje skaičių sekoje: 8 9 2 4 0 5 7 6 3 1

4. Išspręskite uždavinį:
1 + 4 = 5
2 + 5 = 12
3 + 6 = 21
8 + 11 = ?

REKLAMA

5. Yra trys raktai ir trys lagaminai su skirtingomis spynomis. Ar galima per tris bandymus sužinoti, kuris raktas kuriam lagaminui tinka?

REKLAMA

Atsakymai

1. Kiekvienas apatinis skaičius yra kvadratinė šaknis iš viršutinio skaičiaus, tačiau skaitmenys pertvarkyti. Todėl paskutinis skaičius yra 18.

2. Viskas priklauso nuo to, kaip tiksliai atliktas pjūvis. Stalviršis gali turėti penkis kampus arba tris ar keturis.

REKLAMA

Matematika

3. Skaičiai išdėstyti abėcėlės tvarka.

REKLAMA

4. 1 + (4 x 1) = 5
2 + (5 x 2) = 12
3 + (6 x 3) = 21
8 + (11 x 8) = 96

5. Taip, užtenka. Tarkime, kad turime raktus A, B ir C, o spynas žymime 1, 2 ir 3. Pirmas bandymas: raktas A netinka 1 spynai, vadinasi, skirtas 2 arba 3 spynai. Antrasis bandymas: B raktas netinka 1 spynai. Tai reiškia, kad raktas C tinka 1 spynai. O trečiasis bandymas padės padėti likusius raktus į jų vietas.

REKLAMA

Matematika

Jei raktas A tinka 1 spynai, užteks dar vieno bandymo, kad išsiaiškintumėte, kuris raktas kuriai spynai tinka.

REKLAMA

Ar visus šiuos uždavinius pavyko išspręsti pasitelkus logiką? Jei taip, tai geras rezultatas, nors šios užduotys yra skirti moksleiviams.

Matematika

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].