Šie pratimai yra skirti trumparegystės gydymui ir prevencijai, astigmatizmo gydymui, akių nuovargio mažinimui ir galvos skausmo slopinimui.

Akupresūros pratimai yra puiki priemonė trumparegystės ir kitų regėjimo problemų prevencijai ir gydymui. Taip pat šie pratimai padeda pailsinti akis po skaitymo ir ilgo darbo prie kompiuterio.

Pratimus patartina daryti 3-4 kartus per dieną.

 1. Sulenktų pirštų sąnariais 30 kartų pamasažuokite antakius ir apatinį akiduobių kraštą (nuo centro į išorę).
 2. Nestipriai spustelėkite Tongzi Liao (GB-1) tašką. Įkvėpkite, padidinkite spaudimą, iškvėpkite, atleiskite. Kartokite 30 kartų.
 3. Rodomųjų ir viduriniųjų pirštų galiukais masažuokite viršutinio voko odą antakio vidurio lygyje. Įkvėpdami paspauskite ant šio taško, iškvėpdami atleiskite slėgį. Kartokite 30 kartų.
 4. Nykščiais masažuokite Feng Chi taškus (GB-20). Įkvėpkite, paspauskite ant šių taškų, iškvėpkite, atleiskite slėgį. Pakartokite 30 kartų.
 5. Nykščiu ir smiliumi masažuokite abiejų rankų He-gu taškus (LI-4). Įkvėpkite, paspauskite ant šio taško, iškvėpkite, nuimkite pirštus. Kartokite 30 kartų.

Extra-meridian (H; Ex) – akupunktūros taškai aplink akis

H1 Yin-tang (alternatyvus pavadinimas: Qu-mei)

Šie akupunktūros pratimai tinka sergant akių ligomis, esant trišakio nervo neuralgijai, neurogeniniam pykinimui, jei svaigsta galva ar kankina nemiga.

H2 (alternatyvus pavadinimas: Qian-guan)

Šio taško stimuliacija padeda esant vazoparalizinei migrenos stadijai, sergant konjunktyvitu, kai vargina danties skausmas, jei juntamas spengimas ausyse, jei kankina trišakio nervo neuralgija.

H3 Yu-yao stimuliacija padeda sergant įvairiomis akių ligomis, jei kankina migrena, galvos skausmas ar trišakio nervo neuralgija.

Yangong pratimai – tai akių judesiai, skirti stimuliuoti energijos ir kraujo cirkuliaciją akių srityje. Šiuos akių pratimus rekomenduoja tradicinės kinų medicinos specialistai.

Kaip atlikti šiuos pratimus?

 1. Pasiruoškite. Atsisėskite arba atsigulkite, atsipalaiduokite. Keletą kartų giliai įkvėpkite ir išvalykite protą nuo visų blaškančių minčių.
 2. Judinkite akis, tarsi piešdami begalybės ženklą. Atlikite dešimt judesių viena kryptimi ir dešimt priešinga kryptimi. Kvėpuokite natūraliai. Įsivaizduokite, kaip energija teka į jūsų akis.
 3. Nykščiais paspauskite taškus, esančius viršutinėje vidinėje akiduobių dalyje. Įkvėpdami paspauskite akiduobes, o lėtai iškvėpdami švelniai paspauskite pačius akių obuolius.
 4. Užsimerkite. Judinkite pirštus, kol jie sušils. Masažuokite akis nuo vidinių kampų į išorę (padarykite 30 judesių). Kvėpuokite natūraliai, sutelkite dėmesį į rankas, o ne į akis.
 5. Užsimerkite ir pailsėkite.

Pekino tradicinės kinų medicinos metodai

Šie pratimai atliekami trumparegystės, astigmatizmo ir akių nuovargio prevencijai bei gydymui.

Dėmesio: šių pratimų negalima daryti esant aukštam kraujospūdžiui ir glaukomai.

 1. Užsimerkite, atsipalaiduokite ir įsivaizduokite, kaip energija teka kūnu aukštyn. Atsimerkite, nukreipkite žvilgsnį į objektą, esantį už dviejų ar trijų metrų nuo jūsų. Įsivaizduokite, kad Yang chi išsklaido miglą jūsų akyse.
 2. Užsimerkite ir atsipalaiduokite. Stenkitės žiūrėti į nosies tiltelį, tuomet nukreipkite akis į išorę. Pažiūrėkite aukštyn, į kairę ir į dešinę. Sukite akis ratu – iš pradžių iš kairės į dešinę, o paskui iš dešinės į kairę.
 3. Užsimerkite ir atsipalaiduokite. Atsimerkite ir 60 sekundžių nukreipkite žvilgsnį į kokį nors tolimą objektą. Palaipsniui artinkite žvilgsnį, kol galiausiai susitelksite į savo nosį. Užsimerkite. Pakaitomis atmerkite kairę ir dešinę akį. Pakartokite 6 kartus.
 4. Užsimerkite ir atsipalaiduokite. Nukreipkite qi srautą į rodomuosius pirštus, visą savo dėmesį sutelkite vien tik į juos. Masažuokite akupunktūros taškus aplink akis – yin-tang, jianzhu, yuyao, sizhukong, tongziliao, qihou, chengqi, jingming. Trumpam užsimerkite ir atsipalaiduokite.

Shugan Mingmu Gong kompleksas

 1. Pasiruoškite. Atsisėskite arba atsistokite, nugara turi būti tiesi, kojos pečių plotyje. Kvėpuokite natūraliai.
 2. Pažvelkite į objektą tiesiai priešais jus. Palaipsniui nukreipkite žvilgsnį į tolimesnius objektus. Kai pasieksite toliausiai matomą objektą, stebėkite jį ir grįžkite atvirkštine tvarka. Atlikite šį pratimą 5 kartus. Žiūrėdami į tolį akimis atlikite sukamuosius judesius pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę (atlikite po 5 pakartojimus).
 3. Žiūrėdami į tolį ir neatitraukdami akių nuo pasirinkto taško, pasukite galvą pagal laikrodžio rodyklę (atlikite po 5 pakartojimus).
 4. Pakelkite rankas iki krūtinės lygio, sulenkite jas per alkūnes ir pasukite delnus į krūtinę. Įkvėpdami atitraukite alkūnes atgal, iškvėpdami ištieskite alkūnes į priekį. Atlikite šį pratimą 10 kartų.
 5. Nykščiais spauskite akupunktūros taškus, sutelkdami dėmesį į akis. Įkvėpdami paspauskite taškus, iškvėpdami sumažinkite slėgį. Spausdami ant taškų turėtumėte jausti diskomfortą, bet ne skausmą.
 6. Uždėkite keturis kairės rankos pirštus ant kairės akies ir keturis dešinės rankos pirštus ant dešinės akies. Masažuokite lėtais sukamaisiais judesiais. Padarykite dešimt apsisukimų pagal laikrodžio rodyklę ir dešimt prieš laikrodžio rodyklę.
 7. Užsimerkite ir sulenkite alkūnes. Laikykite jas pilvo lygyje, delnus atsukite į kūną. Sutelkite dėmesį į akis, įkvėpkite ir pakelkite rankas iki akių lygio (10 cm atstumu nuo veido). Įkvėpkite ir nuleiskite rankas iki pilvo lygio. Atlikite šį pratimą 10 kartų, atsipalaiduokite ir pailsėkite.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].