Nustebsite, bet kepenys yra didžiausias žmogaus organas. Kepenys turi susidoroti su visomis medžiagomis, kurios patenka į jūsų kūną su maistu.

Jei kepenų veikla sutrinka, žmonės susiduria su didžiulėmis problemomis. Dauguma galvoja, kad kepenų problemos susijusios tik su per dideliu alkoholio vartojimu.

Iš tiesų, kepenų sutrikimams įtakos gali turėti daug veiksnių: netinkama mityba, nutukimas, diabetas, sutrikusi medžiagų apykaita ir, žinoma, vitaminų trūkumas.

Kokio vitamino kepenims reikia labiausiai?

Vienas pagrindinių vitaminų, reikalingų kepenims, yra cholinas (vitaminas B4).

Jis svarbus kasdieniam kūno darbui, nes palaiko stabilų kepenų, nervų sistemos ir raumenų funkcionavimą. Kepenų ligos atsiranda dėl cholino trūkumo.

Kaip cholino trūkumas veikia kepenis?

Dėl cholino trūkumo ant kepenų pradeda kauptis riebalai. Ši liga gali išsiplėsti iki kepenų cirozės.

Mokslininkai nustatė, kad 70% žmonių, kuriems trūksta cholino, ant kepenų pradėjo kauptis riebalai. Pradėjus vartoti šį vitaminą, žmonių būklė stabilizavosi.

Ką valgyti, kad organizmas gautų pakankamai cholino?

Žiedinius kopūstus;

Brokolius;

Špinatus;

Sojų pupeles;

Neriebų pieną;

Virtas pupeles;

Žemės riešutus;

Migdolus.

Atsiminkite, kad jūsų kepenims reikia priežiūros. Stebėkite savo mitybą ir vartokite reikalingus produktus, kad gautumėte daugiau vitamino B4!

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].