Būtina ne tik stebėti nagų išvaizdą ir švarą dėl estetinių priežasčių, bet taip pat labai svarbu kreipti dėmesį ir į jų sveikatą. Dėmės ant nagų gali rodyti kūno problemas.

REKLAMA

Dažniausiai galite pastebėti baltų dėmių atsiradimą. Iš pirmo žvilgsnio jos atrodo nekenksmingos ir ne visi žino, kad dėl šio dažno simptomo derėtų kreiptis į gydytoją.

Baltos dėmės ant nagų gali signalizuoti apie vitaminų ir mineralų trūkumą organizme arba virusinę infekciją.

REKLAMA

Kaip aiškina medikai, tokios problemos su nagais dažnai rodo, kad trūksta cinko, silicio ar seleno. Tačiau patiems nepavyks „pasigydyti“ nusipirkus papildų. Čia reikia atlikti tyrimus, kad būtų aišku, ko tiksliai trūksta. Be to, svarbu kad gydytojas paskirtų reikiamą dozę.

REKLAMA

Be to, reikia turėti omenyje, kad nago plokštelės deformacija ir jos spalvos pasikeitimas kai kuriais atvejais rodo grybelį. Pavyzdžiui, jei ant nago yra juoda arba ruda juostelė, tai gali reikšti nago melanomą. Tokiu atveju svarbu pasikonsultuoti su dermatologu.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.