Deguonies trūkumas yra pavojingas. Pirmiausia pažeidžiami nerviniai audiniai, nes jie jautriausi deguonies trūkumui. Dėl to atsiranda silpnumas, mieguistumas ir hipotenzija. Gali skaudėti galvą ar svaigti galva, oda tampa blyški.

Apie tai papasakojo daktaras Romanas Gorenkovas. Jis pastebėjo, kad problemą provokuoja nuolatinis buvimas uždarose patalpose ir normalaus fizinio aktyvumo trūkumas.

Gydytojas pridūrė, kad problemų kai kuriais atvejais iškyla dėl į atmosferą patekusių nuodingų dujų, ypač anglies monoksido, kuris atsiranda degant variklių kurui. Gydytojas pokalbio su žiniasklaidos atstovais metu pridūrė, kad hipoksijos buvimą galima patikrinti pagal prisotinimo lygį naudojant pulsoksimetrą. Jei deguonies lygis yra mažesnis nei 95 procentai, tai yra proga rimčiau žiūrėti į sveikatą. Kaip prevencinę priemonę Gorenkovas įvardijo fizinį aktyvumą ir patalpų vėdinimą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].