Jei norime būti sveiki, turime palaikyti pakankamą fizinį aktyvumą.

REKLAMA

Kardiologas Denisas Sinkevičius teigia, kad vertėtų rinktis vidutinį krūvį ir atsižvelgti į individualias organizmo savybes.

Turbūt paklausite, ką reiškia „vidutinis krūvis“? Tai gali būti ėjimas vidutiniu ar greitu tempu, lėtas važiavimas dviračiu (apie 15 km per valandą greičiu), taip pat vandens aerobika, pramoginiai šokiai, golfas ar tenisas.

REKLAMA

Taip pat gali būti naudinga atlikti įprastus namų ruošos darbus, pavyzdžiui, valyti namus, šluoti kiemą, ir t.t.

Jėgos treniruotės padeda išlaikyti gerą raumenų masę, kontroliuoti  kraujo spaudimą ir sumažinti kaulų retėjimą.

REKLAMA

Gydytojas taip pat pažymėjo, kad visada labai svarbu stebėti pulsą. Maksimalus rodiklis turi būti apskaičiuojamas pagal formulę: 220 minus amžius. Pavyzdžiui, jei žmogui yra 45 metai, ir jis neserga jokiomis ligomis, jo pulsas turi būti ne daugiau kaip 175 dūžiai per minutę.

Jei pasirenkamas vidutinis krūvis, pulsas neturėtų siekti 64-76% maksimumo.

REKLAMA

Jei žmogus turi problemų su širdimi ir kraujagyslėmis, jo pulsas turi būti 50–75 procentų maksimalaus pulso ribose.

Medikas pridūrė, kad net viena treniruotė per savaitę ar aktyvus laisvalaikis gali sumažinti koronarine širdies liga sergančių pacientų mirties riziką.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.