Sužinokite pigiausią būdą, kaip nuvalyti nešvarias sienas

Kiekvienas norėtų, kad jų butas visą laiką atrodytų tarsi naujai nudažytas. Deja, ant sienų greitai atsiranda daug dėmių. Mes papasakosime, kaip valyti nešvarias sienas naudojant patikrintus namų metodus.

REKLAMA

Nedaug žmonių nusprendžia nudažyti sienas tamsiomis spalvomis. Šviesios spalvos vizualiai padidina patalpas ir suteikia daugiau laisvės įsirengiant namus. Deja, šviesios sienos turi vieną didelį trūkumą – ant jų greitai matosi dulkės ir kiti nešvarumai. Štai kodėl verta žinoti, kaip valyti nešvarias sienas. Yra keletas paprastų būdų, kaip atkurti pirminę išvaizdą. Dauguma jų yra pigūs ir pagrįsti produktais, kuriuos kiekvienas turime namuose.

REKLAMA

Iš kur atsiranda nešvarumai ant sienų?

Deja, nešvarumų ant sienų išvengti nepavyks. Ten jie kaupiasi nuo pat pradžių, o ant šviesių sienų tampa aiškiai matomi po kelių mėnesių. Tai visiškai natūralus procesas ir jokiu būdu negali būti sumažintas. Ant sienų nusėda dulkių dalelės, augalų žiedadulkės ir gyvūnų plaukai. Virtuvėje ir svetainėje taip pat atsiranda riebalų dėmių. Jų taip pat negalima išvengti. Kepimo metu riebalų dalelės sklando ore, o vėliau nusėda ant baldų ir sienų. Vienintelis būdas išlaikyti butą gražų – reguliariai valyti sienas.

Kaip valyti nešvarias sienas?

Stenkitės reguliariai pašalinti dėmes ir nešvarumus. Kuo ilgiau nešvarumai išlieka ant paviršiaus, tuo labiau jie prasiskverbia į dažus ir tuo sunkiau juos pašalinti. Prieš pradėdami valyti sienas, patikrinkite, ar dažai, kuriais jos padengtos, yra atsparūs trinčiai. Atlikite testą nepastebimoje vietoje, pavyzdžiui, už spintelės, lentynos ar užuolaidos. Tada dulkių siurblio antgaliu su minkštu šepečiu nuvalykite dulkes nuo sienų. Niekada nepraleiskite šio žingsnio. Jei tai padarysite, nešvarumai tik išsiteps valant, o sienos atrodys dar prasčiau. Paskutinis žingsnis yra tinkamai valyti sienas. Naudokite minkštą šluostę ir švelnią valymo priemonę.

REKLAMA

Kokius produktus turėčiau naudoti sienoms valyti?

Jei norite nuvalyti nešvarias sienas, galite rinktis iš kelių priemonių.

  • 2 litrus vandens sumaišykite su 1/4 puodelio acto, 1/4 puodelio amoniako ir žiupsneliu kepimo sodos. Kruopščiai sumaišykite ingredientus, kad jie visi ištirptų. Tada suvilgykite audinį tirpale ir valykite sienas.
  • Naudokite krakmolą. Tai geriausias būdas pašalinti riebias dėmes nuo sienų. Krakmolas turi savybę sugerti riebalus. Užpilkite šiek tiek krakmolo ant audinio ir juo nuvalykite sienas.
  • Ištirpinkite šiek tiek ūkinio muilo vandenyje. Sudrėkinkite audinį tirpale ir nuvalykite sienas. Kai vanduo dubenyje paruduos, paruoškite naują mišinį. Galiausiai nuvalykite sienas švariame vandenyje sudrėkinta šluoste.
  • Jei ant sienų yra smulkių įbrėžimų, kreidelių žymių ir kitų smulkių, tamsių dėmių, nuvalykite jas trintuku.

sienas

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].