Balti batai gali pagyvinti bet kokią aprangą, tačiau tam yra būtina sąlyga: avalynė turi būti švari. Palaikyti baltų batų švarą gali būti tikrai nelengva. Ant tokių batų dažnai atsiranda nešvarumų, kuriuos pašalinti gali būti tikrai nelengva. Laimei, mes žinome, kaip visa tai išspręsti: palaikyti baltų batų švarą tikrai nebus pernelyg sudėtinga.

REKLAMA

Nors gali atrodyti priešingai, tačiau palaikyti baltų batų švarą tikrai nėra sunku. Keli laiko patikrinti būdai padės jums tai padaryti.

Kaip valyti baltus batus, kad jų nesugadintumėte?

REKLAMA

Visų pirma, svarbu pasirūpinti, kad nuo baltų batų  būtų reguliariai pašalinami nešvarumai. Jei kas kartą, kada grįžtate iš lauko, nuvalysite nešvarumus, palaikyti baltų batų švarą bus gerokai paprasčiau. Jei prireiktų baltus batus išskalbti, pirmiausia išimkite raištelius, kuriuos išskalbkite rankomis su muilu. Išimkite vidpadžius ir išvalykite batų vidų kempine, suvilgyta muiluotu vandeniu. Išsiurbkite batus ir atsikratykite paduose įstrigusių akmenukų. Dėl to nešvarumai nepateks į vandenį, kuriame plausite batus.

REKLAMA

Kaip skalbti baltus batus skalbimo mašinoje?

Atminkite, kad baltų batų plovimo būdas visada priklauso nuo medžiagos, iš kurios jie pagaminti. Odinių batų jokiu būdu negalima skalbti skalbimo mašinoje, tačiau joje galima skalbti tekstilinius batus. Jei nuspręsite išskalbti batus skalbimo mašinoje, juos įdėkite į specialų maišelį. Pasirinkite skalbimo režimą šaltame vandenyje be gręžimo. Jei pasirinksite tokį skalbimo būdą, galėsite būti užtikrinti, kad skalbimas avalynei tikrai nepakenks.

REKLAMA

Kaip efektyviai atsikratyti nešvarumų?

Yra keletas paprastų būdų, kurie padės atsikratyti baltų batų nešvarumų ir dėmių. Galite pasirinkti vieną iš kelių natūralių priemonių, kurios padės efektyviai įveikti dėmes:

REKLAMA
  • kepimo soda : sumaišykite 2-3 arbatinius šaukštelius vandenyje, pamerkite į jį skudurėlį ir nuvalykite batus;
  • citrinos sultys: 3 arbatinius šaukštelius citrinos sulčių sumaišykite su vandeniu, ir šia priemone nuvalykite batus;
  • actas: ši priemonė puikiai tinka zomšiniams ar odiniams batams. Užpilkite arbatinį šaukštelį acto ant drėgnos šluostės ir nuvalykite batus;
  • skalbimo milteliai: nedidelį kiekį skalbimo miltelių, skirtų baltiems drabužiams, sumaišykite su šiltu vandeniu. Pamerkite į šį tirpalą skudurėlį, ir juo nuvalykite batus;
  • dantų pasta: ši priemonė labiausiai tinka padams ir batviršiams. Uždėkite nedidelį kiekį balinančios pastos ant minkšto šepetėlio ir nušveiskite nešvarias vietas;
  • indų plovimo skystis: sudrėkinkite batus ir nušveiskite šepetėliu, suvilgytu plovikliu. Jei nešvarumai yra sunkiai pašalinami, galite įmaišyti šiek tiek sodos.

Kaip išdžiovinti batus?

REKLAMA

Tinkamas džiovinimas yra toks pat svarbus kaip ir plovimas. Jokiu būdu nedžiovinkite batų elektrinėje džiovyklėje, nes avalynė gali prarasti savo formą. Išskalbtus batus džiovinkite tamsioje vietoj. Jei batus džiovinsite ant saulėtos palangės, ant batų gali atsirasti dėmių, kurias pašalinti bus tikrai nelengva.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].