Ar žinote, kaip iš drabužių pašalinti žolės dėmes? Ši užduotis gali atrodyti neįveikiama. Tačiau žolės dėmes galima išskalbti.

REKLAMA

Prasidėjus vasarai, daug problemų gali sukelti žolės dėmės, kurios dažniausiai atsiranda ant vaikų drabužių. Tačiau ir suaugusieji gali žole ištepti savo mėgstamiausias kelnes. Ką daryti tokiu atveju? Neišmeskite drabužio, bet pabandykite dėmę išvalyti naudodami namines priemones.

Ką daryti, jei ant drabužių atsirado žolės dėmių?

REKLAMA

Pastebėję ant drabužių žolės dėmes, nenaudokite karšto vandens. Jis gali tik apsunkinti galimybę jas pašalinti. Todėl dėmėtas kelnes ar palaidinę iš karto pamerkite į šaltą vandenį. Ši gudrybė padės sušvelninti dėmę, todėl vėliau ją bus lengviau pašalinti. Mirkydami drabužius šaltame vandenyje, dėmę galite iš karto patrinti ūkiniu muilu. Didelė tikimybė, kad ją pavyks pašalinti jau šiame pradiniame etape.

jak usunąć plamy z trawy, fot. gettyimages

REKLAMA

Žolės dėmių šalinimo būdai

  • Naudokite stiprų alkoholį (jo koncentracija turėtų būti apie 70%). Todėl gerai tiks atskiestas spiritas. Užpilkite jo ant dėmės, lengvai patrinkite ir palaukite pusvalandį. Praėjus šiam laikui drabužį išskalbkite. Tačiau būtinai tai darykite šaltame vandenyje. Jei ant vilnonio drabužio atsirado žolių dėmė, jai pašalinti naudokite šiek tiek pašildytą alkoholį.
  • Jei namuose turite citrinos rūgšties arba citrinos, dėmę patepkite pasirinktu produktu. Švelniai ją patrinkite ir palaukite kelias minutes. Praėjus šiam laikui, visą procedūrą galite pakartoti, kol būsite patenkinti rezultatu.
  • Baltiems drabužiams naudokite vandenilio peroksidą. Nenaudokite jo spalvotiems drabužiams, nes jis gali pakeisti spalvą. Užtepkite vandenilio peroksido ant dėmės ir palaukite pusvalandį. Galiausiai išskalbkite drabužį šaltame vandenyje. Norėdami sustiprinti dėmių šalinimo poveikį, vandenilio peroksidą galite sumaišyti su rūgpieniu.
  • Jei dėmė nedidelė, papurkškite ją plaukų laku. Jam išdžiūvus, žalią dėmę galėsite pašalinti šepetėliu.

jak usunąć plamy z trawy, fot. gettyimages

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.