Ar žinote, kaip reikia plauti vaisius ir daržoves? Pasirodo, gali nepakakti nuplauti vien tik po tekančiu vandeniu. Mes jums papasakosime, kaip tinkamai atsikratyti nešvarumų.

REKLAMA

Visi prekybos centruose ir turguose parduodami vaisiai ir daržovės augimo metu yra apipurškiami. Kad apsaugotų savo derlių nuo kenkėjų, augintojai naudoja augalų apsaugos produktus, daugiausia pesticidus. Be to, po derliaus nuėmimo kai kurios daržovės ar vaisiai nupurškiami cheminėmis medžiagomis. Dėl to jie išlieka ilgesnį laiką sveiki. Citrinos, apelsinai ar obuoliai padengiami vaško sluoksniu. Visa tai daroma tam, kad jie gražiai blizgėtų ir būtų patrauklios išvaizdos. Pasitaiko atvejų, kai ant žievelės būna bakterijų (E.coli, Listeria, Salmonella) arba parazitų kiaušinėlių.

Kaip reikėtų plauti vaisius ir daržoves?

REKLAMA

Prieš valgant vaisius ir daržoves labai svarbu juos kruopščiai nuplauti. Tačiau vien tik po tekančiu vandeniu to nepadarysite. Reikės pasistengti šiek tiek labiau.

  • Pirmiausia nuplaukite produktus po švariu vandeniu. Taip nuplausite bet kokį smulkų purvą ar dulkes.
  • Tuomet paruoškite skalavimo skystį su actu, kuris padės atsikratyti bakterijų. Pasigaminkite tirpalą iš litro vandens ir pusės stiklinės obuolių arba vyno acto. Actą galima pakeisti 2-3 valgomaisiais šaukštais citrinos rūgšties. Šioje vonelėje 2-3 minutes mirkykite vaisius ir daržoves.
  • Maistinė soda gali padėti pašalinti pesticidus. Į litrą vandens įpilkite 1 valgomąjį šaukštą valgomosios sodos. Į šį mišinį įdėkite vaisius ir daržoves maždaug 15 minučių. Jei vanduo įgaus gelsvą spalvą ir taps drumstas, tai ženklas, kad ant produktų buvo pesticidų.
  • Norėdami pašalinti vašką nuo žievelės, citrusinius vaisius ir obuolius nuplikykite verdančiu vandeniu.

jak myć owoce i warzywa, fot. gettyimages

REKLAMA

Ar galima plauti žalią mėsą?

Nors būtinai turėtumėte nuplauti vaisius ir daržoves, nedarykite to su žalia mėsa ir žuvimi. Ant jų paviršiaus gali būti bakterijų. Skalaujant paukštieną ar upėtakius po tekančiu vandeniu, mikrobams bus lengva nusėsti ant jūsų drabužių, virtuvės baldų ar kitų produktų, esančių aplink kriauklę. Jei vanduo trykš į šonus – taip paskleis mikrobus į visas puses.

REKLAMA

jak myć owoce i warzywa, fot. gettyimages

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.