Prieš šildymo sezoną panaudoju džiovintuvą. Jis man padeda sutaupyti pinigų

Efektyvus ir gerai prižiūrimas radiatorius garantuoja tinkamą patalpų šildymą, taip pat padeda sutaupyti pinigų. Todėl verta žinoti, kaip paruošti radiatorių šildymo sezonui.  Tiesiog atlikite 2 paprastus dalykus.

REKLAMA

Kol kas lauke dar šilta, bet sparčiai artėja šaltasis sezonas ir šildymo sezono pradžia. Daugiabučiuose šildymas dažniausiai įjungiamas, kai temperatūra 3 dienas iš eilės nukrenta žemiau tam tikros temperatūros. Priklausomai nuo bendrijos, dažniausiai tai būna 10-15 laipsnių. Nors šiuo metu tokių šaltų orų nenumatoma, jau verta pagalvoti apie radiatorių paruošimą šildymo sezonui.

REKLAMA

Kaip paruošti radiatorių šildymo sezonui?

Kaip radiatorius šildo, labai priklauso nuo to, kaip jis prižiūrimas. Jei jis nešvarus ir dulkėtas, šiluma blogiau pasklinda po butą. Norėdami tinkamai paruošti radiatorių šildymo sezonui, turite jį kruopščiai išvalyti.

Kaip valyti radiatorių?

Daugelis žmonių nežino, kaip valyti radiatorių. Iš tiesų, pažvelgus į jį, sunku įsivaizduoti veiksmingą būdą, kaip atsikratyti besikaupiančių dulkių. Nuo senesnių ketaus radiatorių dulkes galima nuvalyti paprasta šluota, o kaip su naujesniais? Daugelis žmonių mano, kad reikia, pavyzdžiui, nuardyti viršutines groteles. Tiesą sakant, dulkes pašalinti daug lengviau, nei jūs manote. Paimkite plaukų džiovintuvą ir nustatykite didžiausią galingumą. Kelis kartus paleiskite jį palei radiatorių, laikydami jį kuo arčiau jo paviršiaus. Taip greitai pašalinsite visas viduje esančias dulkes. Tik nepamirškite jų nusiurbti nuo grindų.

REKLAMA

Kaip ištuštinti radiatorių?

Radiatoriaus išleidimas leidžia maksimaliai išnaudoti jo šildymo paviršių. Jei radiatoriuje prisikaupę oro, jo viršutinė dalis išliks šalta, o šils tik apatinė. Kiekvieno tipo radiatorių  paruošimo būdas yra skirtingas. Tačiau jūs turite tai padaryti, kai šildymas yra išjungtas.

  • Norint išleisti orą iš ketaus radiatoriaus, jums reikia plokščiagalvio veržliarakčio. Juo atsukite šildymo vožtuvo sraigtinę jungtį. Nepamirškite po juo pirmiausia padėti dubenį ar kibirą. Jei girdite šnypštimą, tai reiškia, kad radiatoriuje buvo vandens. Kai iš jo pradeda tekėti vanduo, užsukite varžtą.
  • Naujo tipo radiatoriai turi oro išleidimo vožtuvą. Paruoškite audinį, kad išvengtumėte sienų ir grindų aptaškymo. Atsukite vožtuvą. Kaip ir su ketaus radiatoriumi, turėtumėte išgirsti šnypštimą. Kai pasirodo vanduo, tai ženklas, galite uždaryti vožtuvą.

pinigų

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].